НОВИНИ

В Україні відзначають День добровольця

14 березня 2014 року понад 500 бійців-добровольців з Майдану прибули на полігон у Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону.

В Україні сьогодні ,14 березня, відзначається День українського добровольця.

 

День установлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості. 

 

З нагоди свята українських добровольців привітав президент Петро Порошенко.

 

"Добре пам'ятаю, як у березні 2014 сотні Самооборони Майдану взяли на себе відповідальність за захист Вітчизни. Більше 500 бійців-добровольців прибули на полігон в Нові Петрівці, що й стало початком бойового шляху першого добровольчого батальйону. У той день я мав честь бути серед вас", - сказав президент.

 

 

 

Також Порошенко зазначив, що колишні добровольчі підрозділи тепер інтегровані до лав Збройних Сил або Національної гвардії. 162 бійця батальйону оперативного призначення імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького нагороджено державними нагородами. 23, на жаль, посмертно. Серед них - Герой України генерал Кульчицький.

 

"Щиро дякую нашим героям! Україна пишається вами!", - наголосив глава держави.

 

До привітань також долучився Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Турчинов.

 

"Добровольці з легкою стрілецькою зброєю, за відсутністю одностроїв, - у власному одязі, без бойової підготовки, але з великими серцями та відповідальністю перед країною, пішли на схід, і ціною своєї крові та власного життя зупинили набагато сильнішого ворога", - зазначив він.

 

Турчинов підкреслив, що саме добровольчі батальйони, прийнявши на себе перший удар, дали можливість провести мобілізацію, підготувати та озброїти армію, сформувати Національну гвардію, та придушити сепаратистські заколоти, що були організовані спецслужбами РФ на півдні та сході України.

 

"Добровольчий рух назавжди увійшов в історію героїчної боротьби і перемоги України, він завжди буде підтвердженням могутності і незламності нашої держави і її народу! Зі святом, герої!", - сказав Секретар РНБО.