НОВИНИ

У МЗС відреагували на звинувачення Австрії через недопуск журналіста Вершютца

У відомстві відзначили, що не вважають ситуацію довкола журналіста серйозним викликом для відносин з Австрією.

Міністерство закордонних справ України повідомило, що керівнику бюро австрійської телерадіокомпанії ORF Крістіану Вершютцу заборонили в'їзду в Україну через його зневажливе ставлення до українського законодавства, а його справа не пов'язана із цензурою. Про це в середу, 13 березня, на брифінгу повідомила речниця МЗС Катерина Зеленко.

 

"Перш за все йдеться про те, що австрійський журналіст порушив українське законодавство, в’їхавши на окуповану територію України у незаконний спосіб. На підставі цього СБУ винесла рішення про заборону йому в’їзду в Україну терміном на один рік", – наголосила вона.

 

Водночас Зеленко відзначила, що відповідний крок нібито мав убезпечити Вершютца від можливих ризиків.

 

"Інший аспект – наявність оперативної інформації про нібито підготовку провокації щодо зазначеного журналіста. І такий крок, за даними СБУ, мав убезпечити пана Вершютца від можливих ризиків", –пояснила вона.

 

Крім того, у МЗС заявили, що Україна не вважає ситуацію довкола журналіста серйозним викликом для двосторонніх відносин з Австрією та закликає Відень знизити градус напруги.

 

"Наголошу: це рішення не має жодного відношення ані до питання цензури, ані до питання наступу на свободу слова. Це виключно наслідок зневажливого ставлення до законодавства України. Ми закликаємо австрійську сторону знизити градус риторики і сподіваємось на подальший плідний діалог", –резюмувала Зеленко.

 

Як повідомлялося, 11 березня Міністерство закордонних справ Австрії заявило, що заборона на в'їзд до України керівнику бюро австрійської телерадіокомпанії ORF Крістіану Вершютцу суперечить цінностям Угоди про асоціацію з ЄС. 

 

Нагадаємо, 9 березня в СБУ пояснили причину заборони в’їзду до України австрійському журналісту Крістіану Вершютцу терміном на один рік.  За даними спецслужби, підставою для такого рішення стала необхідність забезпечення безпеки журналіста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.