НОВИНИ

У Австрії різко відреагували на заборону в’їзду журналісту Вершютцу в Україну

Зокрема, Відень звинуватив Київ нібито в порушенні Угоди про асоціацію з ЄС.

Міністерство закордонних справ Австрії заявило, що заборона на в'їзд до України керівнику бюро австрійської телерадіокомпанії ORF Крістіану Вершютцу суперечить цінностям Угоди про асоціацію з ЄС. Про це в понеділок, 11 березня, повідомили в зовнішньополітичному відомстві Австрії.

 

Як зазначається, МЗС Австрії викликало посла України у Відні Олександра Щербу, з яким  поспілкувався генеральний секретар у закордонних справах Йоганнес Петерлік.

 

"Йоганнес Петерлік закликав скасувати заборону на в'їзд, запроваджену українською владою, а також надати акредитацію в зоні конфлікту на українській стороні від лінії розмежування для кореспондента ORF Крістіана Вершютца", – йдеться у повідомленні.

 

Також австрійський дипломат закликав українського посла надати докази обвинувачень України проти кореспондента ORF.

 

"Ми глибоко стурбовані діями українського уряду проти незалежного журналіста. Це неприпустимий односторонній акт цензури і він несумісний з цінностями і принципами Угоди про асоціацію з ЄС", – заявив генеральний секретар.

 

Крім того, він зазначив, що представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір також просить зняти заборону на в'їзд Вершютцу.

 

"Нашою метою має стати те, щоб кореспондент ORF Крістіан Вершютц міг продовжувати готувати репортажі без неприйнятних обмежень з боку України", – додав Петерлік.

 

Нагадаємо, 9 березня в СБУ пояснили причину заборони в’їзду до України австрійському журналісту Крістіану Вершютцу терміном на один рік.  За даними спецслужби, підставою для такого рішення стала необхідність забезпечення безпеки журналіста.