НОВИНИ

У Австрії різко відреагували на заборону в’їзду журналісту Вершютцу в Україну

Зокрема, Відень звинуватив Київ нібито в порушенні Угоди про асоціацію з ЄС.

Міністерство закордонних справ Австрії заявило, що заборона на в'їзд до України керівнику бюро австрійської телерадіокомпанії ORF Крістіану Вершютцу суперечить цінностям Угоди про асоціацію з ЄС. Про це в понеділок, 11 березня, повідомили в зовнішньополітичному відомстві Австрії.

 

Як зазначається, МЗС Австрії викликало посла України у Відні Олександра Щербу, з яким  поспілкувався генеральний секретар у закордонних справах Йоганнес Петерлік.

 

"Йоганнес Петерлік закликав скасувати заборону на в'їзд, запроваджену українською владою, а також надати акредитацію в зоні конфлікту на українській стороні від лінії розмежування для кореспондента ORF Крістіана Вершютца", – йдеться у повідомленні.

 

Також австрійський дипломат закликав українського посла надати докази обвинувачень України проти кореспондента ORF.

 

"Ми глибоко стурбовані діями українського уряду проти незалежного журналіста. Це неприпустимий односторонній акт цензури і він несумісний з цінностями і принципами Угоди про асоціацію з ЄС", – заявив генеральний секретар.

 

Крім того, він зазначив, що представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір також просить зняти заборону на в'їзд Вершютцу.

 

"Нашою метою має стати те, щоб кореспондент ORF Крістіан Вершютц міг продовжувати готувати репортажі без неприйнятних обмежень з боку України", – додав Петерлік.

 

Нагадаємо, 9 березня в СБУ пояснили причину заборони в’їзду до України австрійському журналісту Крістіану Вершютцу терміном на один рік.  За даними спецслужби, підставою для такого рішення стала необхідність забезпечення безпеки журналіста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.