НОВИНИ

Головнокомандувача військ Руанди посадили на 30 років за геноцид

Суд ООН засудив до 30 років ув’язнення колишнього головнокомандувача армії Руанди Аугустіна Бізімунгу за участь у геноциді 6 квітня 1994 року, коли було винищено близько 800 тис. осіб. Про це повідомляє британське видання The Telegraph.

Окрім головнокомандувача армії, нещодавно вирок отримали також колишній капітан батальйону Майор Франсуа-Ксавє Нзувонемейне та його підлеглий капітан Інокентій Сагахуту, яких засудили до 20 років ув’язнення за вбивство як злочин проти людства та за вбивство як військовий злочин.

Загалом, крім головнокомандуючих та осіб, які мали достатні повноваження та віддавали прямі накази для винищення племені тутсіс, до кримінальної відповідальності притягнуті також інші особи, справи яких розглядають місцеві суди та військові трибунали.

На сьогодні звинувачення у причетності до геноциду пред’явлені понад мільйону осіб. Причетність до геноциду може проявлятись в "мирному спостережені" за різаниною.

Міжнародний кримінальний трибунал по Руанді з кінця 1994 року розслідував справу про геноцид племені тутсіс у Руанді, жертвами якого стало близько 800 тис. людей. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.