НОВИНИ

Володимир Заблоцький: Спроби силою вирішити суперечки між двома ядерними державами Індією і Пакистаном дуже небезпечні

Міжнародна спільнота має рішуче втрутитися в ситуацію й сприяти зменшенню напруженості на Індостанському субконтиненті, оскільки застосування тут ядерної зброї матиме катастрофічні наслідки для всієї планети.

Спроби застосувати силу для вирішення давніх і нових суперечок між двома ядерними державами, якими є Індія і Пакистан, дуже небезпечні. Про це пише автор Тижня Володимир Заблоцький.

 

«Варто пам’ятати передусім історію воєн між Індією та Пакистаном. Чергова така війна мала б багато виправдань, проте цього разу йдеться про якісні зміни: обидві країни за час, що минув після останньої війни 1971 року, стали ядерними державами. Тому будь-яку напруженість між ними слід розглядати саме під цим кутом. Адже саме ядерна зброя весь цей час стримує сторони від різких рухів і привчає до стриманості», – пише він.

 

Заблоцький навів дані, за якими Індія має дев’ять боєготових ракет-носіїв ядерних боєголовок Agni-III з дальністю дії від 3000 до 5000 км (без урахування ракет меншої дальності), в розпорядженні Пакистану створені з китайською допомогою ракети-носії Shaheen 2 із дальністю дії до 2000 км. До доставки ядерних зарядів пристосовані також бойові літаки. При цьому в Індії 130–140 ядерних боєголовок, у Пакистану 140–150.

 

Він також повідомив, що загалом за кількістю особового складу та озброєнь Індія істотно випереджає Пакистан. Натомість однаковим є рівень взаємного несприйняття та ненависті. На думку експерта доктора Нішанка Мотвані з Австралійського національного університету, наявність ядерної зброї не стримає сторони від подальшої ескалації. Він вважає, що в стратегічному мисленні еліт як Індії, так і Пакистану сталися суттєві зміни, які припускають і навіть виправдовують можливість короткої, але запеклої війни між ними, що «не перевищить ядерного порога». Тобто передбачається, що ядерна зброя не використовуватиметься і ситуацію вдасться утримати під контролем.

 

"Залишається тільки сподіватися, що здоровий глузд візьме гору над хворобливими амбіціями політиків обох країн і спонукатиме їх до стриманості та більшої довіри. Водночас міжнародна спільнота має рішуче втрутитися в ситуацію й сприяти зменшенню напруженості на Індостанському субконтиненті, оскільки застосування тут ядерної зброї матиме катастрофічні наслідки для всієї планети", – наголосив Заблоцький.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги