НОВИНИ

Максим Віхров: В авангарді боротьби за суспільну думку опиняться ті, кого називають публічними інтелектуалами

Вони можуть успішно говорити не лише в лекційній аудиторії, а й в ефірі телешоу чи перед повним залом.

В авангарді боротьби за суспільну думку опиняться ті, кого називають публічними інтелектуалами, люди, які поєднують фахову компетентність та репутацію з умінням працювати з широкою публікою. Таку думку висловив автор Тижня Максим Віхров.

 

За його словами, вони можуть успішно говорити не лише в лекційній аудиторії, а й в ефірі телешоу чи перед повним залом. Згаданий феномен уже давно поширений на Заході, але в Україні його формування тільки починається.

 

«Чи можна пришвидшити цей процес засобами державної підтримки? Теоретично так. Якщо держава може провадити певну історичну політику, чому б не займатися просвітництвом і в інших сферах? Однак, як показує суперечливий досвід Міністерства інформаційної політики, ефективність державних ініціатив може бути меншою, ніж ми очікуємо. Вочевидь, результативна робота із суспільною думкою неможлива без якісного просвітницького маркетингу: щоб зрушити ситуацію з місця, слід сформувати суспільний попит на якісну інформацію, достовірні джерела й фахове знання. Але навіть у найкращому випадку успіх буде лише відносним. Так само як відповідальні медіа стають острівцями інформаційної безпеки, попит на достовірне знання існуватиме лише в певних колах суспільства. Питання тільки в тому, наскільки широкими будуть ці кола й чи зможуть вони задавати адекватний напрям суспільного розвитку», - пише Віхров.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.