НОВИНИ

У Миколаєві заклали перший корвет і чекають, що тепер підуть замовлення

Президент Віктор Янукович взяв участь в урочистій закладці головного корабля класу «корвет» для Військово-морських сил України.

Церемонія закладання корабля відбулася сьогодні в Миколаєві на Чорноморському суднобудівному заводі.

У закладці також брали участь міністр оборони Михайло Єжель, командувач ВМС адмірал Віктор Максимов, заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова, президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах, представники уряду, обласної та міської влади, компанії «Смарт-холдинг» і керівництво Чорноморського суднобудівного заводу.

Головний корабель класу «корвет» планується передати замовнику в 2016 році. Концепція цільової оборонної програми будівництва кораблів класу «корвет» передбачає створення серії корветів, які повинні увійти до складу ВМС України до 2021 року.

У березні 2011 року Кабінет міністрів ухвалив Концепцію державної цільової оборонної програми будівництва кораблів класу «корвет», спрямовану на забезпечення національної безпеки України.

Наступний крок з боку держави - прийняття відповідної оборонної програми. Фінансування будівництва корабля передбачено державним оборонним замовленням на 2011 рік.

Чорноморський суднобудівний завод провів всю підготовчу роботу: закуплений метал, сформована заставна секція корабля. Завод готовий до закладки кіля та продовження будівництва відповідно до контракту.

«Ми розраховуємо, що це не просто великий крок у відродженні військового кораблебудування в Україні, а також підтримці особового складу бойових кораблів ВМС України на належному рівні, саме сучасного прошарку», - заявив головний конструктор корвета Сергій Кривко.

«І ми розраховуємо на хороший експортний потенціал цього корабля. За нашими прогнозами, як тільки ми почнемо його активно будувати, до нас будуть стукати. У нас є підстави заявляти, що всі чекають, всі кажуть: покажіть нам це в металі», - додав він.

Нагадаємо, у жовтні минулого року Кабінет Міністрів виділив 27,357 млн гривень на утримання особового складу Збройних сил і 4,3 млн гривень участь корвета «Тернопіль» в антитерористичній операції НАТО «Активні зусилля» у Середземному морі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.