НОВИНИ

У ВККС оголосили переможців конкурсу на посади до антикорупційного суду

Водночас Порошенко повідомив, що Вищий антикорупційний суд запрацює вже поточного року.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України в середу, 6 березня, оголосила результати конкурсу на посади суддів до Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду. Про це президент Петро Порошенко заявив у середу, 6 березня, на засіданні Ради нацбезпеки і оборони, яке присвячене реформуванню Укроборонпрому, посиленню прозорості його діяльності та боротьбі з корупцією.

 

"Кілька годин тому Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила 39 переможців серед кандидатів до Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду. Серед них – 22 суддів, 13 адвокатів та четверо науковців", – заявив він.

 

Водночас Порошенко повідомив, що Вищий антикорупційний суд запрацює вже поточного року.

 

"Це був безпрецедентний за відкритістю і прозорістю конкурс, у якому Громадська рада міжнародних експертів заветувала 42 кандидатів, тобто майже 40% з 113 претендентів, які перед цим успішно склали тестування. Як і обіцяв, Вищий антикорупційний суд запрацює вже поточного року", – підкреслив він.

 

За його словами, Вищий антикорупційний суд зосередиться на розгляді найбільш вагомих антикорупційних справ, підзвітних НАБУ.

 

Як повідомлялося 6 листопада, Вища кваліфікаційна комісія суддів України затвердила склад Громадської ради міжнародних експертів Антикорупційного суду, до неї ввійшли шість членів.

 

Нагадаємо, голова Верховної Ради України Андрій Парубій 18 липня підписав закон "Про внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з ухваленням закону "Про Вищий антикорупційний суд".

 

Як повідомлялося,  12 липня Верховна рада України схвалила в другому читанні законопроект №7441 "Про внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з ухваленням закону "Про Вищий антикорупційний суд". За документ проголосували 254 народних депутати.

 

Так, 21 червня парламент ухвалив закон №8497 про утворення Вищого антикорупційного суду, за відповідне рішення проголосували 265 депутатів. 26 червня президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. 

 

Додамо, 14 червня набув чинності закон "Про Вищий антикорупційний суд", однак частина розділу "Прикінцеві та перехідні положення" набуде чинності з дня початку роботи суду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.