НОВИНИ

З Криму до «червоної» колонії в РФ. Що відомо про етапування політв'язня Балуха

Тиждень.ua вирішив зібрати усю доступну інформацію про перебіг етапування до Росії незаконно ув’язненого українця.

Українського політв'язня Володимира Балуха етапували з Сімферопольського СІЗО в окупованому Криму 18 лютого 2019 року. Про переміщення активіста стало відомо після чергової спроби його дружини Наталії Балух передати в СІЗО для нього посилку.

 

6 березня заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Балуха доправляють в одну з "червоних" колоній Тверської області Російської Федерації.

 

Тиждень.ua вирішив зібрати усю доступну інформацію про перебіг етапування до Росії незаконно ув’язненого українця.

 

 

Володимир Балух зник з Сімферопольського СІЗО ( у якому перебував з 13 лютого) 18 лютого. Увечері того самого дня Ахтем Чийгоз зайвив, що Балуха вивезли до російського міста Краснодар.

 

19 лютого уповноважена з прав людини в Росії Татьяна Москалькова заявила, що українського активіста відправили до місця відбування покарання. Однак, посилаючись на російське законодавство, вона відмовилася повідомляти, куди саме перевозять Балуха.

 

Москалькова також зазначила, що, за інформацією керівництва ФСВП РФ, на той момент українець почувався нормально і жодних скарг з приводу стану здоров'я не висловлював.

 

22 лютого Кримська правозахисна група повідомила, що пізно ввечері 21 лютого Балуха вивезли із СІЗО Краснодара в невідомому напрямку. Правозахники припустили, що це було зроблено для подальшого етапування політв’язня і наголосили, що його етапування порушує ст. 49 IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка забороняє переміщення жителів окупованих територій на територію країни-окупанта.

 

25 лютого адвокат Микола Полозов поінформував, що на той момент Балух перебував в місті Армавір в республіці Адигея і що його можуть етапувати в колонію у Тверській області РФ.

 

Також захисник зазначив, що вивезення Балуха з півострова до Росії є абсолютно незаконним.

 

26 лютого перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, посилаючись на консулів і дипломатів, підтвердила припущення Полозова. 

 

"Як тільки що поінформували наші консули і дипломати, вони отримали інформацію від РФ, що Володимира Балуха окупанти відправили по етапу з Криму для « подальшого відбування покарання в Тверську область", - йшлося у повідомленні.

 

1 березня адвокат Балуха Ольга Дінзе заявила, що у колоніях загального режиму в Тверській області, куди етапують українського політв'язня, застосовують насильство до ув’язнених.

 

"За моєю інформацією, Балуха етапують у колонію загального режиму в Тверській області. Я можу тільки припустити, в яку колонію. Цю інформацію не уточнили. Можливо, це колонія номер 6 загального режиму. У Твері досить жорсткі колонії, які знаходяться під адміністрацією і, відповідно, там часті випадки застосування насильства до ув’язнених. Він свій термін буде досиджувати в не дуже хороших умовах", – сказала Дінзе.

 

За її словами, адвокатам так і не вдалося з’ясувати причину етапування активіста.

 

6 березня Чийгоз заявив, що в Тверській області всі колонії "червоні" (повністю підпорядковані адміністрації - Ред.), тому є два варіанти: або Балух зможе надіслати повідомлення, або про місце його перебування стане відоме з офіційних структур. Адже у будь-якій колонії певний термін, приблизно місяць, триває так званий "карантин", а це досить ізольований захід.

 

Голова Меджлісу кримськотатарського народу зазначив, що наразі український омбудсмен Людмила Денісова та консульський корпус в Росії намагаються отримати офіційне повідомлення, де саме знаходиться Балух і в яку колонію його доправляють. 

 

Нагадаємо, 19 березня 2018 року незаконно засуджений український активіст Володимира Балуха оголосив безстрокове голодування. Натомість 9 жовтня стало відомо, що політв'язень вирішив призупинити голодування на час етапування до колонії, а після прибуття на місце відбування покарання знову відмовиться від їжі. 

 

18 жовтня заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Балух вже знаходиться в Керченській колонії. 

 

16 січня в окупованому Криму Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів. Однак 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок  Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

 

5 липня  Балуху  оголосили новий вирок – 5 років колонії та штрафу 10 тисяч рублів.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.