НОВИНИ

  ▪   Станіслав Козлюк

Суд відмовився продовжити запобіжний захід Мангеру

Своєю чергою, прокурори заявили, що застава Мангера діє безстроково, але паспорти він може вже сьогодні забрати.

Шевченківський районний суд Києва в понеділок, 4 березня, відмовив у задоволенні клопотання прокуратури про продовження запобіжного заходу Владиславу Мангеру, якого підозрюють в замовленні вбивства активістки Катерини Гандзюк. Про це повідомив кореспондент Тижня із зали суду.

 

 

Так, на початку судового засідання адвокати підозрюваного просили суд залишити клопотання прокуратури без розгляду. Відповідне прохання вони мотивували тим, що строк, покладених на Мангера обов'язків, завершився 3 березня. Разом із тим питання про продовження запобіжного заходу, відповідно до українського законодавства, може розглядатися лише до закінчення строку дії попереднього запобіжного заходу.

 

Своєю чергою, прокуратура також заявила, що запобіжний захід по Мангеру закінчився в неділю і суд не може розглядати продовження запобіжного заходу.

 

Водночас державне обвинувачення додало, що підготувало нове клопотання про запобіжний захід. Прокурор заявила, що нібито намагалася вручити адвокатам Мангера нове клопотання, однак ті отримати документ відмовились. У свою чергу, захисники Мангера відповіли, що вони були готові прийняти нове клопотання, але цей документ їм намагалися вручити перед початком судового засідання.

 

Суддя Мар'ян Головчак зазначив, що нове клопотання він в суді розглядати не буде, оскільки це новий судовий розгляд. Так, після нарадчої кімнати суд оголосив резолютивну частину: у задоволенні клопотання прокуратури відмовити, рішення оскарженню не підлягає. Повний текст ухвали буде готовий не пізніше, ніж через п'ять діб після оголошення резолютивної частини.

 

Крім того, прокурори заявили, що застава Мангера діє безстроково, але паспорти він може вже сьогодні забрати.

 

Як повідомлялося, 28 лютого Апеляційний суд Києва відклав розгляд апеляційної скарги щодо запобіжного заходу Владиславу Мангеру, якого підозрюють в замовленні вбивства активістки Катерини Гандзюк.

 

Нагадаємо, 11 лютого генеральний прокурор Юрію Луценко повідомив, що голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру вручили підозру в організації вбивства громадської активістки та радниці мера Херсона Катерини Гандзюк. Водночас заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Євген Рищук повідомив, що 8 лютого подав заяву про тимчасове відсторонення від виконання службових обов'язків у зв’язку зі справою загиблої активістки Катерини Гандзюк.

 

12 лютого Шевченківський районний суд Києва оголосив перерву на чотири години в засіданні щодо обрання запобіжного заходу голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру в зв'язку з тим, що його захисники нібито не отримали копії клопотання про обрання запобіжного заходу. Згодом суд знову оголосив перерву до 13 лютого з тієї ж причини. Окрім того, захист Мангера заявив, що у матеріалах справи немає диску, на якому зафіксований відеодопит двох підозрюваних у справі Гандзюк – Сергія Торбіна та Ігоря Павловського. Натомість наявний лише протокол огляду диску. Адвокати наголосили, що без цього відеодопиту не можуть перевірити слова підозрюваних, які вказують на Мангера. Своєю чергою, прокуратура зазначила, що наразі питання наявності чи відсутності диску з відеодоказами не стоїть, це має розглядатися в суді в подальшому.

 

Сторона обвинувачення просить заарештувати Мангера до 3 березня без права внесення застави.

 

15 лютого Шевченківський районний суд Києва арештував голову Херсонської обласної ради Владислава Мангера до 3 березня 2019 року з альтернативою внесення застави в розмірі 2 млн 497 тис грн.

 

19 лютого Генеральна прокуратура України подала апеляційну скаргу на ухвалу суду про застосування запобіжного заходу щодо Мангера, якого взяли під варту до 3 березня з правом застави.

 

У Херсоні 31 липня невідомий облив кислотою  виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк. Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом нападу на Гандзюк, попередня правова кваліфікація – ст.296 Кримінального кодексу України "хуліганство". Крім того, поліція оприлюднили фото ймовірного нападника. Пізніше правоохоронці перекваліфікували напад на виконувача обов'язків керуючої справами Херсонської міської ради Катерину Гандзюк з "хуліганства" на "тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування". 1 серпня стало відомо, що поліція перекваліфікувала напад на активістку з "тяжких тілесних ушкодження з метою залякування" на "замах на вбивство".

 

Громадська активістка та радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада.  За попередньою інформацією, причиною смерті активістки став обрив тромбу. Своєю чергою, поліція перекваліфікувала кримінальну справу, за якою розслідується напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк, на статтю "закінчене вбивство" Кримінального кодексу України. Однак уже 5 листопада у МВС заявили, що поліція виконала всі необхідні слідчі дії у рамках своїх повноважень та за рішенням Генеральної прокуратури України передала справу до Головного слідчого управління Служби безпеки України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.