НОВИНИ

На президентських виборах у США Обама конкуруватиме з мормоном

До президентських виборів у Сполучених Штатах залишається ще півтора року, але кампанія вже стартувала.

Президент Барак Обама підтвердив, що намагатиметься досягнути переобрання в листопаді 2012 року, й почав поїздки країною. Американські політичні спостерігачі вважають, що він зможе зібрати $1 млрд для своєї участі в перегонах – суму більшу, аніж будь-хто доти. Навіть убивство спецслужбами США «терориста №1» Усами бен Ладена вже підштовхнуло громадян до стихійних мітингів на підтримку влади. Знищення того, хто у свідомості численних американців став мало не уособленням світового зла, сприяє зростанню рейтингу нинішнього президента США.

Тим часом республіканці активно шукають кандидата, який зможе 2012 року гідно конкурувати з висуванцем демократів. Про свій намір балотуватися на посаду президента оголосив 64-річний Мітт Ромні. Найважливіше його завдання – виграти праймериз у штатах Нью-Гемпшир, Флорида й Невада, але йому може серйозно зашкодити колишнє місіонерство у мормонів.

У будь-якому разі Ромні – перший реальний суперник, із яким зіткнувся Барак Обама. Це підтверджують і результати загальнонаціонального опитування McClatchy-Marist щодо віртуальних перегонів між ними двома: 46% респондентів заявили, що підтримуватимуть нинішнього президента США; 45% повідомили, що голосуватимуть за Ромні; 9% не змогли визначитися.

Тож Ромні матиме сильну позицію для номінації. Тим паче, що свою кандидатуру з перегонів зняв Дональд Трамп

До того ж, якщо Ромні зможе йти в парі з одним із популярних у США політиків – губернатором штату Невада Браяном Сандовалом чи 39-річним сенатором-республіканцем кубинського походження Марко Рубіо, це значно збільшить його шанси. Якщо він обере Рубіо, може спрацювати чинник «ревнощів» численної латиноамериканської громади до афроамериканця Барака Обами: більшість її представників радше підтримуватимуть свого кандидата.

Детальніше читайте у статті «Конкуренти Обами: мормон, мільярдер та інші».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.