НОВИНИ

У Чорногорії відбувся багатотисячний мітинг за відставку президента Джукановича

Водночас опозиційні політики дистанціювалися від протестів.

У столиці Чорногорії Подгориці nисячі протестувальників вийшли на акцію протесту в суботу, 2 березня, вимагаючи відставки президента Міло Джукановича і його уряду через звинувачення в корупції, кумівстві і зловживанні службовим становищем. Про повідомляє агентство Reuters.

 

Протестувальники, яких згуртували громадські активісти, блогери і журналісти, що називають себе непов'язаними з політичними партіями, пройшли центром міста, скандуючи "Міло - злодій". Водночас опозиційні політики дистанціювалися від протестів.

 

Зокрема, мітинги розпочалися після того, як колишній союзник Джукановича Душко Кнежевич звинуватив його і його правлячу Демократичну партію соціалістів (ДПС) в корупції, кумівстві, зловживанні службовим становищем і нечистих фінансових угодах.

 

Своєю чергою, і Джуканович, і ДПС спростували звинувачення і заявили, що протести вважатимуться законними,  якщо вони не перетворяться на насильство.

 

Наголошується, що чорногорська прокуратура звинуватила банкіра Кнежевич в шахрайстві і відмиванні грошей, але він втік до Британії. Він анонсував більше свідчень проти Джукановича і його союзників.

 

Нагадаємо, спеціальний державний прокурор Чорногорії Мілівое Катніч звинуватив державні органи Російської Федерації у причетності до спроби перевороту під час виборів в країні.

 

На початку листопада 2016 року прокуратура Чорногорії оголосила, що запобігла планам вбити прем'єр-міністра Міло Джукановича, яке готували «російські націоналісти». Ця ж група, за даними влади, збиралася «взяти штурмом» парламент країни. Як додає The Guardian, «змовники» планували проникнути в будівлю під виглядом поліцейських.

 

Згодом глава Ради безпеки Російської Федерації Ніколай Патрушев вибачився за спробу перевороту в Чорногорії і плани вбити прем'єр-міністра країни, до яких, ймовірно, причетні громадяни Росії.

 

Росія заперечує свою причетність, але активно підтримує місцеві групи, які виступають проти вступу Чорногорії у НАТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.