НОВИНИ

У Румунії претендентку на посаду головного прокурора ЄС Ковеші звинувачують у корупції та викликають до суду

Прокуратура в Бухаресті офіційно відмовилася підтвердити інформацію про виклик Ковеші.

Прокуратура Румунії викликала до суду колишню очільницю національного антикорупційного агентства Лауру Кодруцу Ковеші, яка є основною претенденткою на посаду головного прокурора ЄС. Про це повідомляє Euractiv.

 

Ковеші має з'явитися до суду в Бухаресті наступного тижня через звинувачення в корупції. Її викликали на 7 березня - день, коли Європарламент і Рада ЄС мають обговорити наступні кроки у виборі очільника нової Європейської прокуратури.

 

Уряд Румунії звинувачує Ковеші у зловживанні службовим становищем і наданні неправдивих свідчень. Раніше міністр юстиції пообіцяв зробити все можливе, щоб заблокувати призначення Ковеші.

 

Прокуратура в Бухаресті офіційно відмовилася підтвердити інформацію про виклик Ковеші.

 

Ковеші очолювала антикорупційне агентство з 2013 по 2018 року, перш ніж уряд соціалістів домігся її звільнення. Під її керівництво за корупційні правопорушення були засуджені сотні виборних посадових осіб.

 

Нагадаємо, в спільній заяві членів Європарламенту, яка була поширена 7 грудня і підписана зокрема Ребеккою Гармс та Петрасом Ауштревічіусом, віталася заява президента України Петра Порошенка та його заклик до рішучої боротьби з корупцією. Крім того, висловлювалася повна підтримка роботи НАБУ та його керівника Артема Ситника.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.