НОВИНИ

Нафтогаз виграв суд проти Росії щодо захоплених активів у Криму

Експерти НАК оцінюють вартість експропрійованих в Криму активів щонайменше у 5 млрд дол. США.

Третейський суд в Гаазі визнав, що Росія порушила угоду про захист інвестицій, експропріювавши активи НАК "Нафтогаз України" та її дочірніх підприємств в Криму. Про це в п'ятницю, 1 березня, повідомив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

 

Як зазначається, Міжнародний трибунал ухвалив рішення на користь Нафтогазу, і постановив, що РФ, відповідно до двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій між Україною та Росією, є відповідальною за незаконне захоплення активів Нафтогазу в Криму.

 

"Це дуже важлива перемога, яка дозволить притягти агресора до відповідальності через вкрадені активи. Вартість захоплення Криму для Росії буде постійно зростати завдяки діям міжнародної спільноти і України. Рішення трибуналу – важливий крок у цьому напрямі", – наголосив Коболєв.

 

У НАК заявили, що Нафтогаз володів найціннішими енергетичними активами у Криму і був однією з основних мішеней РФ, коли та конфісковувала українські активи після незаконного вторгнення та окупації півострова в 2014 році.

 

"Арбітражний трибунал дійшов висновку, що дії Російської Федерації проти Нафтогазу були незаконними та порушили двосторонню угоду між Україною та Росією про взаємний захист інвестицій, за якою Росія має поважати і захищати українські активи, включно з тими, що знаходяться в Криму", – зазначаються в повідомленні.

 

Водночас у Нафтогазі уточнили, що відповідним рішенням трибунал не визначив суму збитків.

 

"Розмір збитків буде встановлено на наступному етапі процесу. Експерти Нафтогазу оцінюють вартість експропрійованих в Криму активів щонайменше у 5 млрд дол. США", – додали в НАК.

 

Нагадаємо, 28 лютого Нафтогаз отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, відповідно до якого суд зобов`язав Газпром виплатити Нафтогазу 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ Газпром винен українській компанії 2,56 млрд дол.

 

У російській компанії не погодилися з рішенням арбітражу і заявили, що оскаржуватимуть його. 1 березня Газпром відмовився від своїх зобов`язань щодо постачання в березні в Україну газу і повернув Нафтогазу передоплату за це паливо. Тому "Нафтогаз України" уклав контракт на поставку 60 млн куб. м газу з польською державною нафтогазовою компанією PGNiG ("Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo"). Також відзначається, що поставки почалися 2 березня о 6:00 через вузол "Германовичи", який з`єднує українську та польську газотранспортні системи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.