НОВИНИ

Дохід Обами з дружиною у 2010 році склав близько 4 млн доларів

Фінансові активи Барака і Мішель Обама становлять як мінімум 4 мільйони доларів, говориться в документах, опублікованих у понеділок адміністрацією США.

Дохід та активи сім'ї президента складають зарплата глави держави (близько 400 тисяч доларів щорічно), авторські виплати за видані книги, банківські вклади, кошти на пенсійних рахунках, цінні папери US Treasuries, а також ряду компаній.

Разом з тим незважаючи на публікацію встановити точний дохід президента і його дружини неможливо: у документах вказано лише порядок сум, а не їх точний розмір.

При цьому "вилка" є досить широкою. Зокрема, мінімальний розмір банківського вкладу оцінюється "вилкою" від 1001 долара до 15 тисяч. Обама вказав, що має вклад такого порядку в банку Nothern Trust.

За книги, видані до президентства, Обама отримав у 2010 році як мінімум 1,1 мільйона доларів, його сім'я володіє цінними паперами US Treasuries більш ніж на 2 мільйони.

З урахуванням "вилки" авторські виплати за книги можуть становити до 5 мільйонів доларів, а обсяг цінних паперів у грошовому вираженні - до 10 мільйонів доларів.

Єдине, про що представлені дані говорять з повною упевненістю, у Обами і його дружини немає боргів.

Щорічно високопоставлені американські чиновники оприлюднюють дані про доходи та накопичені активи, в тому числі фінансові кошти та цінні папери.

Таку вимогу висуває до співробітників адміністрації закон про дотримання етики членами уряду, прийнятий конгресом в 1978 році.

В даний час опубліковані дані сім'ї Обама, а також відомості про стан родини віце-президента Джозефа Байдена. У найближчому майбутньому, як очікується, Білий дім опублікує інформацію про фінансовий стан інших співробітників адміністрації.

Зазначимо, що після ліквідації лідера "Аль-Каїди" Усами бен Ладена рейтинг Обами зріс.

У свою чергу президент України Віктор Янукович задекларував 920 тисяч 263 гривні доходу в 2010 році.

Зазначимо, що у квітні свої декларації про доходи подали і російські керівники. Президент Дмитро Медведєв і його дружина Світлана задекларували сукупний дохід за 2010 рік у розмірі 3,38 мільйони рублів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.