НОВИНИ

У СБУ повідомили про попередження масштабної кібератаки на сайт ЦВК

Фахівці спецслужби перевіряють можливу причетність РФ до організації кібератаки.

Служба безпеки України в середу, 27 лютого, повідомила про попередження масштабної кібератаки на комп’ютерне обладнання, що забезпечує роботу офіційного сайту ЦВК. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

 

"Фахівці Ситуаційного центру забезпечення кібербезпеки ДКІБ СБУ у взаємодії зі співробітниками Центральної виборчої комісії попередили масштабну кібератаку на комп’ютерне обладнання, що забезпечує роботу офіційного Інтернет-сайту ЦВК. За висновками експертів кібератака була спрямована на блокування доступу користувачів до інформації про підготовку до чергових виборів президента України", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, спеціалісти спецслужби встановили, що атаку було проведено за технологією "http flood", через генерацію постійних запитів, які ускладнювали роботу інформаційної системи та блокували можливість доступу звичайних користувачів.

 

"Для проведення кібератаки зловмисники використовували розгалужену мережу сайтів на базі неоновленої версії системи "WordPress", що дозволило хакерам без відома власників використати їх для генерації об'ємних запитів. З метою локалізації кібератаки та усунення її негативних наслідків фахівцями здійснено низку практичних заходів, що дозволили припинити негативний вплив на роботу веб-ресурсу Центральної виборчої комісії", – заявили в СБУ.

 

Крім того, наголошується, що фахівці СБУ перевіряють можливу причетність до організації кібератаки російських спецслужб та підконтрольних їм хакерських угруповань.

 

Нагадаємо, 24 жовтня Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що міністерство щотижня піддається мінімум одній кібератаці. 

 

4 грудня Служби безпеки України повідомила, що блокувала спробу російських спецслужб провести масштабну кібератаку на інформаційно-телекомунікаційні системи судової влади України. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.