НОВИНИ

Санкції проти РФ. Конгрес США оприлюднив текст законопроекту

Згадки проекту "Північний потік 2" в цьому документі немає.

Оновлений законопроект, що передбачає запровадження додаткових санкцій проти Росії, - "Defending American Security from Kremlin Aggression Act of 2019" - оприлюднено на сайті Конгресу.

 

Авторами документа є республіканці Ліндсі Грем і Корі Гарднер, а також демократи Боб Менендес, Бен Кардін і Джин Шахін.

 

Зокрема, автори ініціативи пропонують ввести заборону на операції з новим суверенним боргом РФ (випущеним Мінфіном, ЦБ, Фондом національного добробуту, будь-яким фінансовим інститутом від імені РФ) дюрацією більше ніж 14 днів. Дія заборони має розпочатися через 90 днів після набуття чинності законом.

 

Згідно законопроекту, під санкції мають підпасти російські фінансові інститути, які, за оцінкою президента США, тим або іншим способом підтримували "втручання російського уряду в демократичні процедури або вибори в будь-якій країні за межами РФ".

 

Також сенатори вважають за потрібне ввести санкції, націлені на інвестиції в російські СПГ-проекти за межами РФ. Під заборону потрапляють вкладення в такі проекти вартістю від $1 млн (або від $5 млн сумарно протягом 12 місяців). Згадки проекту "Північний потік 2" в цьому законопроекті немає.

 

Зазначається, що через півроку після набуття законом чинності має бути введено санкції щодо російських "політичних фігур, олігархів та інших осіб, які сприяють незаконним і корупційним діям, прямо або побічно, від імені президента Володимира Путіна". Через півроку після набуття документом чинності розвідка має представити Конгресу звіт "про особисті статки та активи Володимира Путіна".

 

У відповідь на дії РФ в Україні сенатори пропонують, серед іншого, запровадити обмежувальні заходи проти кораблебудівного сектора РФ.

 

Сенатори також пропонують виключити можливість виходу США з НАТО без схвалення Сенату.

 

Крім того, законопроектом встановлюється, що технологічні компанії, включаючи соціальні медіа, "поділяють відповідальність за забезпечення свободи їхніх платформ від дезінформації, що підтримується урядом РФ та іншими іноземними урядами".

 

Нагадаємо, 24 січня ПАРЄ прийняла українську резолюцію щодо ситуації в Азовському морі і Керченській протоці. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.