НОВИНИ

Порошенко розповів про успіхи реформування ЗСУ за стандартами НАТО

Президент переконаний, що ЗСУ сьогодні повністю здатні захистити територію України та український народ.

Президент Петро Порошенко повідомив, що українська армія поступово переходить до стандартів НАТО в озброєнні та реформуванні системи управління. Про це він заявив у вівторок, 26 лютого, під час виступу на оперативно-стратегічному зборі керівного складу Збройних сил України.

 

Порошенко переконаний, що ЗСУ сьогодні повністю здатні захистити територію України та український народ.

 

"Проведено значну роботу з реформування управління Збройних сил відповідно до стандартів НАТО. Сформовано низку нових бойових бригад та військових частин оперативного, тилового і технічного забезпечення. На потенційно загрозливих напрямках проведено нарощування відповідних угруповань військ. Посилено систему протиповітряної оборони. Збільшено авіаційний парк та бойовий склад зенітних ракетних військ", – наголосив він.

 

За його словами, лише протягом 2018 року у війська було поставлено понад трьох тисяч одиниць нового або модернізованого озброєння та військової техніки, близько 500 тисяч ракет і боєприпасів, дві тисячі одиниць сучасної стрілецької зброї та антиснайперських комплексів.

 

"Бронетанкова, морська, авіаційна техніка, ракетно-артилерійське озброєння, високоточні протитанкові комплекси "Корсар", "Стугна", "Бар‘єр", новітні піхотні вогнемети РПВ-16, системи протиповітряної оборони, радіоелектронної боротьби та зв‘язку – все це вже на озброєнні у ваших військових частинах", – уточнив президент.

 

Водночас він розповів, що підприємства військово-промислового комплексу розпочали серійний випуск модернізованих танків Т-64, відновлено виробництво бронетранспортерів БТР-3, БТР-4, які добре себе зарекомендували. Виробництво модернізованих бойових машин піхоти. Також здійснюється модернізація вітчизняного протитанкового ракетного комплексу "Стугна-П".

 

"Нарешті ми добилися, що вони в повній мірі, по-перше поставлені у війська і використовуються у випадку необхідності, а також демонструють високу ефективність у районі операції Об’єднаних сил", – підкреслив Порошенко.

 

Він зазначив, що триває оснащення військових частин сучасними безпілотними літальними апаратами і вітчизняного виробництва, і іноземного виробництва.

 

"Відбувається модернізація реактивних систем залпового вогню "Град" і  "Смерч". Завершилося випробування модернізованих зенітних ракетних комплексів "Куб" і "Тор", які повертаються до бойового складу підрозділів протиповітряної оборони Сухопутних військ. Це дасть можливість підвищити потенціал як зенітних ракетних військ Збройних Сил України, так і системи ППО держави в цілому", – пояснив Порошенко.

 

Він додав, що на завершальному етапі перебувають випробування нового ракетного комплексу морського та сухопутного призначення, десантних катерів, модернізація самохідних гаубиць та артилерійських систем.

 

"Україна розпочинає серійне виробництво передових реактивних систем залпового вогню "Верба" та пускової установки для "Вільхи". Перші штатні підрозділи, озброєні новими системами, будуть сформовані вже у цьому році", – повідомив президент.

 

Крім того, він оголосив, що суттєве нарощування результативності української розвідки забезпечило підвищення рівня забезпеченості військ БПЛА, системами артилерійської розвідки та  контр-батарейної боротьби. Порошенко резюмував, що завдяки підтримці з боку західних партнерів у рамках міжнародної технічної допомоги українські ЗСУ також отримали значну кількість сучасних зразків озброєння, військової і спеціальної техніки.

 

Нагадаємо, 26 лютого президент України Петро Порошенко заявив про "цілком реальну" загрозу повномасштабної війни Росії проти України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.