НОВИНИ

Вибори в Молдові. Міжнародні спостерігачі заявили про ознаки підкупу

Нова виборча система Молдови підтвердила побоювання Ради Європи у зв’язку з відсутністю механізмів запобігання впливу на виборців з боку великого бізнесу.

Парламентські вибори в Молдові 24 лютого були конкурентними, і основні права були загалом дотримані, але сама виборча кампанія була заплямована звинуваченнями у тиску на державних службовців, явними ознаками підкупу голосів виборців і зловживанням державними ресурсами. Про це йдеться у спільній заяві міжнародних спостерігачів, серед яких представники Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ), Парламентської асамблеї ОБСЄ, Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) та Європейського парламенту.

 

Спостерігачі заявили, що контроль і володіння засобами масової інформації політичними суб'єктами під час кампанії обмежили діапазон точок зору, які подавались виборцям.

 

Водночас спостерігачі заявляють, що у більшості аспектів вибори було проведено професійно і прозоро. Спостерігачі позитивно оцінили результати голосування, незважаючи на труднощі і плутанину, викликані введенням нової виборчої системи та одночасним проведенням референдуму, що викликало проблеми при підрахунку голосів.

 

Разом з тим вони підкреслили, що нова виборча система Молдови підтвердила побоювання Ради Європи у зв’язку з відсутністю механізмів запобігання впливу на виборців з боку великого бізнесу.

 

"День виборів загалом був організований добре. Як показала кампанія, нова виборча система, на жаль, підтвердила основні побоювання Венеціанської комісії Ради Європи, зокрема щодо відсутності ефективних механізмів запобігання надмірному впливу з боку заможних бізнесменів в поєднанні з поганою системою нагляду за фінансуванням партій і кандидатів і неадекватними покараннями", - заявив глава делегації спостережної місії ПАРЄ Клод Керн (Франція, ALDE).

 

Як повідомлялося, спікер парламенту Молдови Андріан Канду заявив, що Росія відкрито втручається у парламентські вибори країни. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.