НОВИНИ

ЄС виділить більше €1 млн на відновлення обсерваторії на горі Піп Іван

Відповідну грантову угоду уклали Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника та Міністерство інвестицій і розвитку Польщі.

Євросоюз виділить 1 мільйон 53 тисячі євро на відновлення астрономічно-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван (Чорногірський хребет, Карпати). Про це у своєму Facebook повідомила віце-прем'єр України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

 

За її словами, на базі обсерваторії планують створити Міжнародний науковогий центр "Обсерваторія" Прикарпатського університету та Варшавського університету.

 

Відповідну грантову угоду уклали Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника та Міністерство інвестицій і розвитку Польщі. 

 

Дивіться також: "Білий слон". Руїни обсерваторії на горі Піп-Іван

 

"Концепція, запропонована Прикарпатським національним університетом, полягає у створенні так званого трансформера, який об’єднає сучасний науково-дослідний центр з базою підготовки фахівців для проведення пошуково-рятувальних операцій", - зазначили у Прикарпатському національному університеті.

 

Проект "Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван для потреб високогірного рятувального центру" реалізують в межах програми ЄС транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

 

Зокрема, за кошти ЄС планують встановити сучасне метеорологічне обладнання, придбати необхідну рятувальнутехніку та сучасне спорядження для українського і польського рятувальних загонів. Це допоможе виконувати пошуково-рятувальні операції у надскладних умовах високогір’я. Частину коштів витратять на ремонт та облаштування приміщень в межах завдань проекту.

 

Нагадаємо, через негоду знеструмленими залишаються 294 населені пункти в п'яти областях України.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.