НОВИНИ

В Україні пенсіонери одноразово отримають компенсацію в понад дві тисячі

Рева пояснив, що мова йде не про всіх пенсіонерів, а про тих, які мають повний страховий стаж.

Міністр соціальної політики Андрій Рева повідомив, що в березні-квітні пенсіонери, які мають мінімальну пенсію, отримають компенсацію за невиплачену індексацію в розмірі 2410 тисяч гривень. Про це він заявив, у понеділок, 25 лютого, під час наради за участі президента Петра Порошенка.

 

"В 2019 році пропонується їм (пенсіонерам – Ред) здійснити доплату до пенсії 2,410 тисяч гривень. Чому саме йде мова про таку виплату? Мова йде про додатковий ресурс, який було отримано від закону про "євробляхи", – заявив Рева.

 

За його словами, кошти від розмитнення авто з іноземною реєстрацією в повному обсязі було направлено на відповідні виплати.

 

 Водночас Рева уточнив що 2410 тисяч гривень – це фактично та сума, яку людям не заплатили у 2015-2016 роках, коли була зупинена індексація пенсії.

 

"За розрахунками це показник інфляції, який перемножується на рівень прожиткового мінімуму. Ми вийшли на суму 2,410 гривень кожному, хто має пенсію нижче мінімальної і мінімальну", – заявив Порошенко.

 

Він пояснив, що цей механізм розповсюджується на тих, хто в результаті індексації, яка відновиться з 1 березня отримають невелику суму: 100-200-300 гривень.

 

"Будуть і ті, хто (внаслідок індексації – Ред.) отримають 800-900-1000, їм компенсовувати не потрібно. А тим, хто отримує 100 і 200 – вони отримають 2,410 гривень протягом березня і квітня як компенсація індексації 2015-2016 років", – додав президент.

 

Крім того, Рева пояснив, що мова йде не про всіх пенсіонерів, а про тих, які мають повний страховий стаж.

 

Нагадаємо, 25 лютого президент Петро Порошенко повідомив, що через механізми пільгового розмитнення автомобілів до Пенсійного фонду надійшло 13,6 млрд. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.