НОВИНИ

У ЄС можуть відкласти вихід Великої Британії з блоку на два роки

Brexit запланований на 29 березня 2019 року, після чого повинен початися 21-місячний перехідний період

У ЄС розглядають можливість відкласти вихід Великої Британії з блоку на два роки. Про це пише The Guardian.

 

Brexit запланований на 29 березня 2019 року, після чого повинен початися 21-місячний перехідний період.

 

Премʼєрка Британії Тереза Мей відклала голосування щодо угоди з ЄС до 12 березня. Троє британських міністрів заявили, що Brexit має бути відкладений, якщо парламент не проголосує за угоду найближчими днями.

 

"Заміна 21-місячного перехідного періоду додатковим часом як державі-члену дозволить Великій Британії та ЄС розробити свої плани на майбутні відносини з метою зміни суперечливого ірландського механізму "бекстоп", - йдеться у матеріалі.

 

Прихильниками перенесення виходу Британії з ЄС називають президента Європейської ради Дональда Туска і генерального секретаря Єврокомісії Мартіна Зельмайра. Зазначається, що Брюссель хоче уникнути короткого відтермінування Brexit на користь довгого, якщо це відбудеться.

 

ЄС може проголосувати за перенесення Brexit, якщо Лондон зробить відповідне звернення і висловить готовність внести зміни в плани щодо виходу з Євросоюзу.

 

Раніше ЄС дав зрозуміти, що дозволить Британії відкласти вихід з блоку, якщо вона про це попросить. Такий висновок можна зробити з і слів президента Єврокомісії Жан-Клод Юнкера.

 

Нагадаємо, 15 січня британський парламент проголосував проти угоди Мей щодо виходу країни з ЄС. Зокрема, за угоду проголосували  202 парламентарі, а проти - 432.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.