НОВИНИ

Трамп обіцяв накласти вето на резолюцію про скасування режиму надзвичайного стану на кордоні з Мексикою

Демократи внесли резолюцію, щоб заблокувати декларацію Трампа.

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що скористається правом вето якщо Палата представників проголосує проти введення режиму надзвичаного стану для фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою. Про це повідомляє Associated Press. 

 

"Чи накладу я вето? 100 відсотків", - зауважив американський лідер.

 

Зазначається, що демократи внесли резолюцію у п'ятницю, 22 лютого, щоб заблокувати декларацію Трампа. Водночас спікер палати Ненсі Пелосі заявила, що Палата проголосує за цей захід у вівторок, 26 лютого. 

 

Нагадаємо, 15 лютого Трамп оголосив, що  введе надзвичайний стан у США, щоб отримати більше коштів  для будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

 

Раніше Конгрес США допрацював законопроект про бюджет, який не передбачає виконання вимоги Трампа про виділення $ 5,7 мільярда на будівництво стіни на кордоні з Мексикою, однак може дозволити уникнути "шатдауну". 

 

26 січня Трамп підписав законопроект при тимчасове припинення шатдауну на 3 тижні - до 15 лютого.

 

Як повідомлялося, 5 січня лідери демократів, які мають більшість у Палаті представників, та урядовці адміністрації США не змогли домовитися про відновлення роботи уряду США у повному обсязі.

 

3 січня Палата представників Конгресу США схвалила законопроекти щодо фінансування низки американських державних органів федерального рівня, чия робота була частково призупинена.

 

Нагадаємо, 21 грудня 2018 року Конгрес США не зміг досягнути згоди щодо окремих пунктів держбюджету та відвернути  "шатдаун". З 22 грудня велика кількість держустанов закрита, а їхні працівники відправлені у відпустку за власний рахунок.

 

23 листопада 2018 року Білий дім дав дозвіл американським військам використовувати летальну зброю для захисту патрулів на кордоні з Мексикою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.