НОВИНИ

Україна вирішила подати в ПА ОБСЄ резолюцію про мілітаризацію Криму, Чорного та Азовського морів

Герасимов наголосив, що є чіткий сигнал, що в світу немає "втоми від українського питання".

Українська делегація в Парламентській Асамблеї ОБСЄ разом з Міністерством закордонних справ створила резолюцію про мілітаризацію РФ окупованого Криму, Чорного та Азовського морів, документ готують для ухвалення на сесії Асамблеї в червні. Про це повідомив голова постійної делегації Верховної Ради України в ПА ОБСЄ Артур Герасимов.

 

"На сьогодні вже створено українською делегацією разом з МЗС резолюцію "Щодо мілітаризації Російською Федерацією тимчасово окупованих Криму та міста Севастополь, а також мілітаризації в Чорному та Азовському морях". Наразі ми опрацьовуємо цей текст з тим, щоб зібрати підписи для реєстрації цієї резолюції. Також ми відверто пояснюємо й інформуємо наших закордонних колег відносно останніх подій, які відбуваються в Україні: на лінії фронту на Донбасі, в окупованому Криму", – заявив він.

 

Зазначається, що документи ПА ОБСЄ ухвалюються на щорічній сесії влітку, однак їх підготовку краще розпочинати вже під час зимової сесії.

 

"Українські резолюції викликають зацікавленість з боку багатьох, тому ми завчасно намагаємося презентувати їх нашим колегам для того, щоб якомога більше представників делегацій з інших країн могли поставити свої підписи під цими документами", – підкреслив Герасимов.

 

За його словами, наразі вже спостерігається велика підтримка запропонованого українською делегацією документу.

 

"І для нас дуже чіткий сигнал, що втоми від українського питання немає. Усі розуміють, що українці захищають не лише свою країну, а захищають весь демократичний світ, і це відчувається у бесідах. Вони розуміють, що агресора треба зупинити", – додав голова постійної делегації ВР України у ПА ОБСЄ.

 

Крім того, він вказав на те, що тематику російської агресії, незаконної анексії Росією Криму, тематику українських переселенців, заручників і військовополонених активно піднімають під час засідання Асамблеї не лише українські депутати, а й представники всього демократичного світу.

 

"Що стосується головних цілей, які поставлені перед делегацією на цю зимову сесію Парламентської Асамблеї, то це утримання у фокусі та постійне нагадування, інформування наших іноземних колег про ситуацію із заручниками, ситуацію з військовополоненими моряками, нагадування про необхідність додаткових санкцій, які повинні бути накладені на Росію через збройний напад поблизу Керченської протоки", – резюмував Герасимов.

 

Нагадаємо, 24 січня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) прийняла українську резолюцію щодо ситуації в Азовському морі і Керченській протоці. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.