НОВИНИ

Климпуш-Цинцадзе заявила, що Угорщина не може повністю заблокувати співпрацю України з НАТО

За словами віце-прем'єра, українські урядовці співпрацюють з країнами Альянсу, попри протистояння Будапешта.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що Угорщина не може повністю заблокувати співпрацю України з НАТО. Про це в п'ятницю, 22 лютого, повідомляє "Прямий".

 

"На жаль, Угорщина зайняла неконструктивну позицію і позицію до певної міри шантажу, і захоплення порядку денного комісії "Україна-НАТО", і недопущення проведення комісії "Україна-НАТО" на рівні міністрів оборони чи міністрів закордонних справ, чи глав держав і урядів. Разом з тим, ми бачимо, що члени Альянсу допомагають нам спільно шукати формули, в який спосіб… і такий високого рівня діалог все ж таки відбувається. Буквально тиждень тому наш міністр оборони брав участь у неформальному сніданку з усіма іншими міністрами оборони країн-членів Альянсу в Брюсселі під час їхньої міністерської зустрічі. І цей діалог відбувається. І інші формули були знайдені в спільній комунікації, в спільній взаємодії між країнами Альянсу і, наприклад, Україною та Грузією. Тому цей шантаж, слава богу, не вдається Угорщині повною мірою", – заявила Климпуш-Цинцадзе.

 

Вона також зазначила, що Україна виконуватиме рішення Венеційської комісії щодо термінів впровадження сьомої статті Закону про освіту.

 

"Тоді, я думаю, маніпуляція з аргументами щодо неготовності Києва до діалогу повністю буде знівельована. А ось такі різкі заяви, вони, очевидно, не сприяють тому, щоб наш політичний клас, якщо так можна сказати, чи наші народні депутати з готовністю підтримували якісь зміни. І якщо Угорщина вважає, що в такий спосіб, під тиском таким можна добитися позитивного результату, то, на жаль, вона добивається тільки протилежного. Вона добивається того, що вона обмежує права представників національної меншини Угорщини в тому, що ми не так швидко всі разом можемо рухатися до євроатлантичної інтеграції", – зауважила віце-прем'єр.

 

Крім того, за її словами, якщо Угорщина не вважає, що Україна має право на діалог високого рівня з НАТО, то в такий спосіб Будапешт так само вважає, що громадяни України угорського походження теж не мають права на представлення себе в цьому діалозі.

 

Нагадаємо, 5 грудня глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт продовжить блокувати проведення Комісії Україна-НАТО у рамках своєї політики щодо захисту інтересів угорської громади на українській території. 

 

4 жовтня Україна повідомила послу Угорщини в Україні Ерно Кешкеню, що оголосила угорського консула Дьорда Ваша в Береговому персоною нон-грата. Своєю чергою Сійярто заявив, що Угорщина висилає українського консула. Зокрема, він викликав українського посла  у Будапешті і повідомив, що у консула є 72 години, щоб залишити Угорщину в якості пропорційної відповіді. 5 жовтня стало відомо, що Міністерство закордонних справ Угорщини висилає з посольства України в Будапешті українського дипломата Дмитра Керечанина.

 

19 вересня ЗМІ повідомили, що у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області громадянам України видають угорські паспорти під присягою. 

 

Згодом Клімкін прокоментував інформацію, яка з'явилась в українських ЗМІ стосовно видачі угорських паспортів, заявивши, що в Нью-Йорку на Генеральній Асамблеї ООН зустрінеться з угорським міністром. Крім того, Клімкін заявив про можливість висилки консула Угорщини на Закарпатті. Він також заявив, що роздача угорського громадянства на Закарпатті суперечить Віденській конвенції про консульські зносини.

 

20 вересня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт розцінить висилку угорського консула з Берегово через з відео з роздачею паспортів, як недружній  і ризикований крок з боку Києва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.