НОВИНИ

Олександр Домбровський: Україні потрібно мінімізувати всі ризики щодо постачання ядерного палива і переробки відпрацьованого

Стратегічно було б правильно мати свій повний замкнений ядерний цикл, хоча це дуже дороге задоволення.

Україні потрібна диверсифікації поставок ядерного палива, проте варто зміщуватися в бік збільшення частки в поставках від наших західних партнерів і мінімізувати всі ризики, які пов’язані не лише з постачанням ядерного палива, а й із переробкою відпрацьованого. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив народний депутат, перший заступник керівника Комітету парламенту з питань енергетики Олександр Домбровський.

 

«Я підтримую сьогоднішню позицію представників НАЕК «Енергоатом», що потрібна диверсифікація. Але нам варто зміщуватися в бік збільшення частки в поставках від наших західних партнерів і мінімізувати всі ризики, які пов’язані не лише з постачанням ядерного палива, а й із переробкою відпрацьованого. Це проблема, яку маємо з Росією. Сьогодні ми будуємо сховище для відпрацьованого ядерного палива, щоб створити власний ядерний цикл. Стратегічно було б правильно мати свій повний замкнений ядерний цикл, хоча це дуже дороге задоволення», - сказав він.

 

На думку Домбровського, в України є для того все необхідне, починаючи від уранової сировини й закінчуючи високотехнологічною наукою.

 

«Не слід також забувати про технологічні рішення, які реалізовані принаймні в зоні відчуження ЧАЕС. Тому на нинішньому етапі мусимо мати диверсифікацію, але стратегічно повинні розуміти, що можемо досягти закритого ядерного циклу», - наголосив нардеп.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.