НОВИНИ

У Румунії відкрили кримінальну справу проти віце-президента Єврокомісії

Окрім Тіммерманса у скарзі вказані єврокомісар з питань правосуддя Вера Юрова, представник Єврокомісії в Румунії Анжела Крістя і генпрокурор Румунії Августин Лазар.

У Румунії, яка головує в ЄС, відкрили розслідування проти кількох чиновників Єврокомісії, в тому числі віце-президента Франса Тіммерманса. Про це повідомляє Romania TV.

 

Зазначається, що скарга була подана румунським сайтом Luju.ro, який звинувачує чиновників у "грубій фальсифікації звіту щодо прогресу Румунії від 13 листопада 2018 року".

 

Окрім Тіммерманса у скарзі вказані єврокомісар з питань правосуддя Вера Юрова, представник Єврокомісії в Румунії Анжела Крістя і генпрокурор Румунії Августин Лазар.

 

У скарзі дії вказаних чиновників звинувачують у зловживання службовим становищем, наданні неправдивих інформаційних повідомлень і фальсифікації звіту Єврокомісії.

 

"З повідомлень медіа ми дізналися, що румунська влада розпочала кримінальне розслідування проти кількох чиновників Єврокомісії щодо виконання ними службових обов’язків. Ми не коментуємо національні юридичні процедури, але нагадуємо, що всі чиновники Єврокомісії підпадають під юрисдикцію Суду ЄС і національні влади не мають юрисдикції в цих питаннях", - сказав сьогодні речник Єврокомісії Маргарітіс Схінас.

 

Він також нагадав, що всі чиновники підпадають під протокол про привілеї та імунітет, підписаний всіма державами-членами, включно з Румунією.

 

Схінас також сказав, що Єврокомісія не отримувала жодних офіційних повідомлень від румунської влади і не знає, в чому полягає суть звинувачень.

 

У своєму звіті Єврокомісія заявила про сповільнення реформ у сфері судочинства. "Набуття чинності змінами до закону про правосуддя, тиск на незалежність судових органів загалом та Національну дирекцію з боротьби з корупцією, а також інші кроки, що підривають боротьбу з корупцією, змінили або поставили під сумнів незворотність прогресу", - заявили в Брюсселі.

 

Як повідомлялося 19 вересня, Європейська комісія може цього тижня звернутися до вищого суду Європейського Союзу з проханням прийняти рішення щодо законності скандального судового законодавства, ухваленого в Польщі.  

 

Нагадаємо, ЄС розпочав санкційну процедуру проти Польщі через польський суперечливий закон про Верховний суд. Своєю чергою, у Польщі відреагували на рішення Єврокомісії розпочати санкційну процедуру  Зокрема, міністр закордонних справ Яцек Чапутовіч заявив, що Польща доводитиме свою правоту у суді. У свою чергу, віце-міністр закордонних справ і міністр з європейських справ Конрад Шиманський заявив, що Польща в 30-денний термін відповість на поставлені перед нею питання з боку Єврокомісії.

 

Також прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький під час зустрічі у Брюсселі з головою Європейської комісії Жаном-Клодом Юнкером і його заступником Франсом Тіммермансом представив так звану "Білу книгу", яка стосується верховенства права. Зазначається, що книга нараховує сто сторінок, де перераховуються причини запровадження нової реформи судової системи. Моравєцький під час зустрічі також заявив, що надмірний тиск Європейського Союзу на Польщу через рефому правосуддя може призвести до непередбачуваних наслідків. За його словами, такий тиск посилить в країні підтримку популістів, які мають антиєвропейські погля

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.