НОВИНИ

Російські гроші зі "справи Магнітського" могли відмивати у Швеції

Ця новина надійшла на тлі розгортання скандалу на 230 млрд доларів довкола відмивання грошей Danske Bank.

Шведський банк Swedbank запідозрили у причетності до масштабного відмивання грошей, яке призвело до великого фінансового скандалу в балтійському регіоні. Через підозри банк втратив понад десяту частину своєї вартості.

 

Зазначається, що внаслідок Підозри до Swedbank виникли після оприлюднення матеріалів шведської телекомпанії SVT. За її інформацією, у період між 2007 та 2015 роками приблизно півсотні клієнтів Swedbank перевели близько 40 млрд крон (4,3 млрд доларів, а за підрахунками шведів ідеться про ще більшу суму - 5,8 млрд доларів) підозрілих коштів між Swedbank та Danske Bank.

 

Прес-секретар банку Габріель Родау, зазначив, що банк виявив підозрілі трансакції та повідомив про них поліцію. Однак Swedbank не визнає цифри, про які повідомила телекомпанія.

 

Телеканал заявляє, що Swedbank може бути причетним до багатомільярдного відмивання коштів через естонську філію Danske Bank, яка, як вважають, стала центром відмивання грошей з країн колишнього СРСР, зокрема, Росії та Азербайджану.
 
Телекомпанія повідомила, що у період між 2007 та 2015 роками приблизно півсотні клієнтів Swedbank перевели близько 40 млрд крон (за підрахунками шведів ідеться про 5,8 млрд доларів) підозрілих коштів між Swedbank та Danske Bank.
 
Розслідування шведів показали транзакції, які можуть бути пов'язані з наймасштабнішим податковим шахрайством в російській історії, яке розкрив російський аудитор Сергій Магнітський. Як відомо, це розкриття призвело до його смерті та прийняття в 2012 році в Сполучених Штатах акту Магнітського, який вводить санкції на ряд причетних громадян Росії.
 

Ця новина надійшла на тлі розгортання скандалу на 230 млрд доларів довкола відмивання грошей Danske Bank. Європейська банківська влада розпочала розслідування щодо фінансових регуляторів у Данії та Естонії.

 

Danske Bank звинувачують у тому, що він дозволив крихітній філії в Естонії стати центром відмивання грошей з країн колишнього СРСР, зокрема, Росії та Азербайджану.

 

Підозри у відмиванні грошей в Danske Bank розслідуються в Данії, Естонії, Великій Британії, Франції, Німеччини та США. Скандал вже призвів до відставки глави Danske Bank Томаса Боргена.

 

У вівторок Danske Bank оголосив, що закриває свої філії в Росії, Естонії, Литві та Латвії внаслідок підозр у відмиванні грошей через свій естонський підрозділ.

 

Нагадаємо, державна прокуратура Естонії провела перші затримання за підозрою в участі у відмиванні грошей оточенням президента Росії Владімірп Путіна через естонську філію найбільшого банку Данії Danske.

 

Зазнається, що були затримані десять осіб, всі вони колишні працівники банку Danske.

 

Зокрема, затриманим висунули підозри в участі у відмиванні грошей.

 

Раніше пецпредставник Держдепу США Курт Волкер завив, що російські банки у зв'язку з нападом Росії на українські кораблі поблизу Керченської протоки можуть відключити від міжнародної платіжної системи SWIFT.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.