НОВИНИ

ООН закликала українську владу зробити все можливе для притягнення до відповідальності винних у злочинах на Євромайдані

Місія заявляє, що за злочини на Євромайдані засуджено тільки троє людей, і це незадовільний результат.

У вівторок, 19 лютого, моніторингова місія Організації Об'єднаних Націй з прав людини в Україні закликала українську владу виділити більше фінансових ресурсів для ефективного розслідування злочинівпроти активістів Євромайдану. Про це повідомила на брифінгу голова місії Фіона Фрейзер.

 

Місія заявляє, що за злочини на Євромайдані засуджено тільки троє людей, і це незадовільний результат. При цьому в ООН зазначають, що розслідування кримінальних проваджень затягується в судах і при проведенні судово-медичних експертиз. Однією з причин є недостатнє фінансування та велике навантаження на експертів.

 

У свою чергу, міжнародна правозахисна організація Amnesty International також закликала українську владу сприяти ефективному розслідуванню порушень прав людини під час Євромайдану в 2014 році.

 

Читайте також: Справи Майдану: по той бік барикад

 

"Amnesty International закликає українську владу повністю сприяти ефективному розслідуванню порушень прав людини, скоєних під час Євромайдану, включаючи побиття і вбивства. Влада повинна захистити слідчих від політичного тиску і надати їм ресурси і повноваження, необхідні для виконання їхніх завдань, у тому числі можливості здійснити слідчий експеримент з відтворенням подій під час розстрілу маніфестантів 18-20 лютого 2014 року", - заявив старший директор офісу генерального секретаря Amnesty International Колм О'Куанахайн під час свого візиту в Україну.

 

У його заяві наголошується, що українська влада не змогла за 5 років добитися справедливості для жертв злочинів, що сталися під час Євромайдану, а система кримінального судочинства пручалася і перешкоджала правосуддю замість того, щоб притягти до відповідальності в судовому порядку колишніх і нинішніх співробітників правоохоронних органів, відповідальних за розстріли протестувальників.

 

Нагадаємо, у травні 2016 року Святошинський суд розпочав розгляд справи п’ятьох колишніх бійців "Беркуту" Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури й Олега Янишевського, яких підозрюють у причетності до розстрілу 48 майданівців по вул. Інститутській 20 лютого 2014 року. Їх звинувачують у перевищенні службових повноважень, незаконному поводженні зі зброєю, умисному вбивстві та завдання тілесних ушкоджень активістам Майдану. Експертиза довела участь "беркутівців" у масових розстрілах на Майдані. Натомість обвинувачені не визнають себе винними у розстрілах євромайданівців.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.