НОВИНИ

  ▪   Маріанна Братущик-Хома

"Немає Європи без України". Головні тези промови Туска у Верховній Раді

Президент Європейської ради Дональд Туск виступив у Верховній Раді. Під час промови Туск розмовляв українською мовою.

У вівторок, 19 лютого, президент Європейської ради Дональд Туск виступив у Верховній раді. Під час промови Туск розмовляв українською мовою.

Результат пошуку зображень за запитом "туск у раді"

Позиція щодо агресії РФ в Азовському морі

 

Під час промови він заявив, що Європейський союз не змириться з жодним актом насильства в Азовському морі та ніколи не визнає російську анексію Криму.

 

"Європейський союз не змириться з жодним актом насильства в Азовському морі. Зроблю все, щоб в цьому ЄС залишався єдиним", - заявив Туск.

 

Також глава Ради Європи підкреслив, що ЄС не відмовиться від санкцій проти РФ до припинення Росією агресії.

 

"Можу повторити перед вами від імені всього Європейського союзу: ми з вами! Європа ніколи не визнає російську анексію Криму і не відмовиться від санкцій, аж поки Росія не виконає свої зобовязання", - повідомив він.

Про Революцію Гідності

 

Туск нагадав про те, що Революція гідності починалася і проходила під прапорами Європейського союзу.

 

"Завжди пам’ятатиму прапори із золотими зірками на Хрещатику під час революції та Оду радості, яка лунала по всій Україні" - заявив він.

 

Окрім цього, Дональд Туск наголосив, що Україна ще тоді довела свою справжню європейськість. "Часто повторюю у Брюсселі: не вчить їх бути Європою, вчиться у них, що таке Європа", - пояснив він.

 

На думку президента Європейської ради, зараз, у часи російської агресії, Євросоюз та його держави члени мають демонструвати безумовну підтримку України: "Тільки той, хто солідарний з Україною, має право називатися європейцем. Хто готовий продавати Україну – продає майбутнє Європи".

 

Туск нагадав, що саме ті політики, які виступають проти єдиної Європи, ставлять під сумнів територіальну цілісність України. "Скажи, що думаєш про Україну, і я знатиму, що ти думаєш про Європу", - зауважив він.

 

"Немає Європи без України"

 

Дональд Туск також процитував Папу Римського Іоанна Павла Другого і зауважив, що його слова зараз стосуються і України.

 

"Немає справедливої Європи без незалежної Польщі. А я зараз можу сказати: немає справедливої Європи без незалежної України. Немає безпечної Європи без безпечної України. А простіше кажучи, немає Європи без України", - заявив він, викликавши овації у залі Верховної ради.

 

Опоненти України в Європі хочуть зіпсувати відносини між Києвом та Брюселем. 

 

Поради Україні

 

Дональд Туск озвучив свої поради Україні.

 

"По-перше, не завдайте надмірної шкоди один одному на найближчих виборах", - заявив Туск.

 

Він наголосив, що згідно історії, внутрішні конфлікти країни є найкращим подарунком для третьої сторони.

 

"Також пам’ятайте, що ваші опоненти в Європі чекають на будь-який привід для того, щоб зіпсувати солідарність між Брюселем та Києвом. Різкий конфлікт між вами може виявитись саме так. Тож, сперечайтесь вміру і лишайтеся єдині у справах, які мають найважливіше значення для України", - додав він.

 

Також Президент Європейської ради закликав Україну уникнути популізму. 

 

"Друга порада. Вдумливо обійдіть спокусу радикального націоналізму і популізму, так як ви це робите досі. Якщо припустимо рецидивів шовінізму, в Європі, в Україні, то неминуче потрапимо в конфлікти. А егоїзм і відстороненість зруйнують наше політичне співтовариство... Основа об'єднаної Європи - це солідарність замість егоїзму, історична правда замість пропаганди. Небезпека спокуси радикального популізму народжується з комплексів і слабкості. А українці сьогодні мають всі підстави і права відчувати зараз гордими і сильними", - повідомив Туск.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.