НОВИНИ

СБУ встановила автора й організатора плану провокацій у 20 храмах Московського патріархату

Наразі стосовно колишнього співробітника СБУ розслідується кримінальне провадження за фактом державної зради.

Організатором і автором плану провокацій у 20 культових спорудах Української православної церкви Московського патріархату є колишній співробітник СБУ, нині один із керівників "МДБ ДНР" Єгор Соболєв, який безпосередньо погоджував свої дії в Управлінні ФСБ Росії в Ростовській області. Про це у вівторок, 18 лютого, під час брифінгу повідомив глава Служби безпеки України Василь Грицак.

 

"СБУ отримала план так званих оперативних заходів, підготовлений у так званому МДБ "ДНР", узгоджений із кураторами в Ростовській області... 20 фактично об'єктів, які планується атакувати в Україні", - сказав Грицак, демонструючи оригінал цього плану, отриманий завдяки оперативним можливостям спецслужби.

 

Він уточнив, що цей план передбачає розсилку через фейкові акаунти повідомлення нібито від імені патріотичних сил із погрозами фізичної розправи на адресу УПЦ, Греко-католицької церкви, єврейських релігійних громад в Україні.

 

Також, як зазначив глава СБУ, планувалося заподіяння тілесних ушкоджень представникам духовенства УПЦ (МП), до цих дій планувалося спробувати залучити реальних представників патріотичних рухів і учасників АТО.

 

"За кожну акцію з дестабілізації ситуації на релігійному ґрунті були розроблені розцінки. Автором цього плану є громадянин України, на жаль, колишній співробітник СБУ, а нині - один із керівників так званого МДБ "ДНР" Єгор Соболєв", - розповів глава української спецслужби.

 

Цю людину було звільнено з Донецького УСБУ в 2014 р. через службову невідповідність, стосовно нього розслідується кримінальне провадження за фактом державної зради. В.Грицак уточнив, що Є.Соболев є автором плану, безпосереднім організатором і людиною, яка координувала свої дії з ФСБ. Реалізації цього плану, як зазначив глава СБУ, вдалося запобігти.

 

Раніше голова Служби безпеки України Василь Грицак назвав прізвища замовників підпалу храмів Української православної церкви Московського патріархату в Україні, зокрема в Запоріжжі 16 лютого.