НОВИНИ

Стало відомо, скільки провокацій міжнаціональнх конфліктів здійснили спецслужби РФ за два роки

Більшість інцидентів сталося в західних областях України, що межують з країнами Європейського союзу.

Російські спецслужби за два роки організували в Україні 27 провокацій, спрямованих на розпалювання міжнаціональних конфліктів. Про це у понеділок, 18 лютого, повідомляє "Радіо Свобода", посилаючись на дані Служби безпеки України. 

 

Так, у 2017 і 2018 роках багато провокацій було спрямовано на загострення стосунків між Україною і Польщею - 16 інцидентів. Метою ще п'яти були українсько-угорські відносини, чотири стосувалися етнічних болгар, ще два - румунів.

 

Крім того, більшість інцидентів сталося в західних областях України, що межують з країнами Європейського союзу.

 

"Завдання, по-перше, - посварити. По-друге, відразу створюється картинка російських ЗМІ. Щойно відбувається так званий терористичний акт, а насправді, спецоперація РФ, і майже одразу виходять сюжети в російських ЗМІ, які транслюються на Європу і США, через Russia Today, Sputnik та інші канали доставки інформації. Про територію хаосу в Україні, про неспроможність української влади контролювати ситуацію. Про те, що Європейський союз повинен відмовитися від України. Це фактично створення образу українського народу як украй націоналістичного, в дусі фейкової російської пропаганди", - заявив начальник апарату голови СБУ Ігор Гуськов.

 

Як повідомляли, голова Служби безпеки України Василь Грицак назвав прізвища замовників підпалу храмів Української православної церкви Московського патріархату в Україні, зокрема в Запоріжжі 16 лютого.