НОВИНИ

Мюллер вимагає більше 19 років ув'язнення для Манафорта

120-сторінковий документ спецпрокурора містить його першу публічну оцінку тяжкості злочинів Манафорта.

Спеціальний прокурор Сполучених Штатів Америки Роберта Мюллера рекомендує від 19 до 24 років ув'язнення для колишнього голови передвиборчої кампанії Дональда Трампа за звинуваченнями у податковому та банківському шахрайстві. Про це повідомляє Bloomberg.

 

120-сторінковий документ Мюллера, в якому рекомендується тюремне ув'язнення на період від 19,6 до 24,4 років, містить його першу публічну оцінку тяжкості восьми злочинів, за які Манафорт був визнаний винним після суду присяжних у серпні. 

 

"Манафорт збрехав податковим органам про десятки мільйонів доларів, які він заробив як політичний консультант прокремлівських політиків в Україні, і ввів в оману банки про своє фінансовий стан, щоб отримати кредити. Він був засуджений за подання неправдивих податкових декларацій після того, як прокурори сказали, що він витратив 15 мільйонів доларів з незвітованих офшорних рахунків на дорогі об'єкти, звичайну одяг, ремонт до його садиби Хамптонс та інші предмети розкоші", - наголошується у повідомленні.

 

Як повідомлялося, Манафорт попередньо дав згоду на угоду зі спецпрокурором Робертом Мюллером. Згодом ЗМІ повідомили, що Пол Манафорт погодився визнати провину за двома пунктами звинувачень, а саме: визнав себе винним у змові проти США та змові з метою перешкоджання правосуддю. Своєю чергою, у Білому домі заявили, що рішення Манафорта визнати себе винним і співпрацювати з Мюллером "абсолютно не пов'язано" з Трампом. 

 

Нагадаємо, 21 серпня 2018 року в США суд присяжних визнав винним за вісьмома пунктами обвинувачення колишнього радника передвиборчої кампанії Дональда Трампа та лобіста екс-президента України Віктора Януковича Пола Манафорта. 

 

Федеральний прокурор Узо Асоні оголосив основні обвинувачення, висунуті політконсультанту Полу Манафорту. За словами прокурора, політтехнолог ставив себе вище за американське законодавство.  Так, сторона обвинувачення заявила, що політтехнолог відкрив 30 рахунків у трьох країнах, щоб приховати доходи від роботи в Україні. 

 

Під час засідання суду адвокат Манафорта Томас Зенле заявив, що політтехнолог отримував незареєстровані доходи, бо це було умовою його українських бізнес-партнерів.  

 

25 червня 2018 року суд змінив запобіжний захід для екс-голови передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта з домашнього арешту на утримання під вартою. Суддя скасував перебування Манафорта під домашнім арештом після того, як прокурори заявили, що Манафорт спробував втрутитися в справи свідків.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.