НОВИНИ

  ▪   Юрій Лапаєв

Полторак повідомив, що ведеться робота над отриманням другого траншу безпекової допомоги від США

За словами міністра оборони України, більшість ресурсів буде спрямовано на розвиток військово-морських сил.

Міністр оборони України Степан Полторак у четвер, 14 лютого, у Брюсселі провів кілька двосторонніх зустрічей, у тому числі дві - з представниками міністерства оборони США. Про це міністр повідомив під час свого брифінгу, передає кореспондент Тижня.

 

 

За результатами зустрічі з міністром оборони США Патріком Шенаханом було узгоджено ключові заходи для прийняття рішення американським конгресом щодо виділення другого траншу безпекової допомоги Україні.

 

«Значна частина буде спрямована для потреб військово-морських сил, посилення української берегової інфраструктури в чорноморсько-азовському регіоні», - підкреслив він.

 

Крім того, Полторак заявив, що Сполучені Штати розпочинають активну роботу щодо допомоги в реформуванні оборонно-промислового комплексу нашої держави.

 

Також зі своїм канадським колегою міністр обговорив питання продовження місії OpUNIFIER в Україні та можливі контракти щодо закупівлі озброєння на 2019 рік.

 

Своєю чергою, з міністром оборони Румунії було досягнуто домовленості щодо прискорення підготовки до підписання договору з військово-технічного співробітництва.

 

Не менш важливою була п’ятистороння зустріч за участі Канади, Великої Британії, Литви та Польщі. Обговорювалися пріоритетні питання для Міністерства оборони України – оборонний менеджмент, підготовка стратегічних документів щодо наступного циклу реформ після 2020 року, оптимізація сил та спроможностей, інтеграція м’якої та жорсткої сили для захисту інтересів України.

 

Нагадаємо, міністр оборони України Степан Полторак повідомив, що НАТО визнає захоплених Росією українських моряків військовополоненими.