НОВИНИ

У Польщі обурені заявою американської журналістки про "польський і нацистський режим"

Мова йде про журналіста американського телеканалу MSNBC Андреа Мітчелл.

Польща висловила обурення щодо слів журналіста американського телеканалу MSNBC Андреа Мітчелл про "польський і нацистський режим", у парламенті готують подання до прокуратури. Про це повідомляє RMF FM.

 

Зокрема,  Мітчел брала у Варшаві інтерв’ю у віце-президента США Майка Пенса. Вона зазначила, що в програмі візиту Пенса є візит до Пам’ятника героям Варшавського гетто.

 

"Віце-президент разом з дружиною відвідають місце повстання польських євреїв у Варшавському гетто, яке тривало місяць, проти польського і нацистського режиму" - заявила вона під час прямої трансляції.

 
Своєю чергою, такі слова викликали хвилю обурення у ЗМІ і серед політиків.

 

Так, генконсульство Польщі у Нью-Йорку, наголосило, що повстання у Варшавському гетто було проти німецьких нацистів, а саму Польщу атакувала і окупувала нацистська Німеччина.

 

Крім того, Інститут нацпам’яті Польщі виступив з вимогою спростування слів журналістки. У разі відмови, Мітчелл пригрозили провадженням в рамках ухвалених у минулому році поправок до закону про ІНП.

 

Водночас депутат праворадикального руху Kukiz'15 Томаш Жимковський пообіцяв подати заяву в прокуратуру. Політик посилається на на статтю 113 Кримінального кодексу щодо публічного висловлювання зневаги до польського народу чи Польської Республіки.

 

Також віце-маршалок Сейму Станіслав Тишка вимагає від МЗС  негайно видворити журналістку з Польщі.

 

Нагадаємо, Конституційний суд Польщі постановив, що положення поправки до Закону про Інститут національної пам'яті у частині, що стосується "злочинів українських націоналістів", є неконституційними. 

 

Польський закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту, набрав чинності 1 березня.

 

6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.