НОВИНИ

Балуха етапували в СІЗО Сімферополя, адвокати з'ясовують причини

Попредньо активіст перебував у керченській колонії.

Український активіст Володимир Балух вже знаходиться в СІЗО окупованого Сімферополя, його захисники намагаються з’ясувати причини його етапування з керченської колонії. Про це у четвер, 14 лютого, повідомила координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

 

«На сьогодні відомо, що він точно знаходиться в СІЗО Сімферополя. Але ще не відомо, через касацію його привезли, або з якихось інших підстав. Зараз адвокат намагається це з’ясувати. Якщо говорити про касаційному поданні, яке подав прокурор, то дата цього засідання не призначена. Тому, можливо, Володимира привезли в силу інших обставин. Які саме, зараз важко сказати, але ми намагаємося їх з’ясувати», – сказала Скрипник.

 

За її словами, адвокат спробує потрапити до Балуха «при першій нагоді».

 

Зазначимо, 13 лютого Кримська правозахисна група повідомила, що Володимира Балуха етапували з керченської колонії в СІЗО Сімферополя, імовірно, для участі в судовому засіданні.

 

Як повідомляли, в анексованому Криму у п'ятницю, 25 січня, "Керченський міський суд" не задовільнив клопотання захисту незаконно засудженого українського активіста Володимира Балуха про його умовно-дострокове звільнення. 

 

Нагадаємо, 19 березня 2018 року незаконно засуджений український активіст Володимира Балуха оголосив безстрокове голодування. Натомість 9 жовтня стало відомо, що політв'язень вирішив призупинити голодування на час етапування до колонії, а після прибуття на місце відбування покарання знову відмовиться від їжі. 

 

18 жовтня заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Балух вже знаходиться в Керченській колонії. 

 

16 січня в окупованому Криму  Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів. Однак 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок  Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

 

5 липня  Балуху  оголосили новий вирок – 5 років колонії та штрафу 10 тисяч рублів.