НОВИНИ

Більшість французів виступають за припинення протестів "жовтих жилетів" - опитування

Зазначається, що 56% респондентів вважають, що рух має припинити мобілізацію людей на вулицях.

Більше половини жителів Франції виступають за те, щоб протестний рух "жовті жилети" припинив свої демонстрації. Про це свідчить опитування, проведене на замовлення французького телеканалу BFM TV.

 

Зокрема, після приблизно трьох місяців протестів 56% респондентів вважають, що рух має припинити мобілізацію людей на вулицях. З іншого боку, 43% вважають, що мобілізація має продовжуватися.

 

Своєю чергою, хоча більшість французів (58%) досі підтримують або співчувають руху, а 64% опитаних вважають, що щотижневі протести більше не відображають початкові вимоги руху.

 

Так, серед прихильників кандидатів, що висувалися на президентських виборах 2017 року, виборці Жан-Люка Меланшона і Марін Ле Пен найбільш схильні до того, щоб рух тривав (64% і 57% респондентів відповідно). Водночас серед виборців Еммануеля Макрона лише 31% за продовження акцій протесту.

 

Як повідомлялося, 10 грудня президент Франції Еммануель Макрон оголосив надзвичайне економічне становище в країні. Він наголосив, що з 2019 року мінімальний розмір оплати праці в Франції зросте на 100 євро. Крім того, Макрон зазначив, що французи, які працюють, отримають наприкінці 2018 року премію, яка не буде обкладатися податком. Також, за його словами, з 2019 року не будуть обкладатися податками і соцплатежами понаднормові години роботи. Своєю чергою, мітингувальники виступили із критикою заяв Макрона, назвавши їх "блефом". Демонстранти оголосили, що планують відновити акції.

 

Нагадаємо, 18 листопада у Франції у масових акціях протесту проти підвищення цін на дизельне паливо і бензин на вихідних взяли участь майже 300 тисяч осіб, які паралізували трафік навколо більш ніж 2 тисяч стратегічних об'єктів. 

 

19 листопада у МВС Франції заявили, що близько 300 протестувальників затримані, 157 з яких взяті під варту, внаслідок масових протестів. 

 

Згодом глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан повідомив, що французькі правоохоронці  розпочали розслідування щодо можливого втручання РФ у масові протести "жовтих жилетів".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.