НОВИНИ

Залишилося мало міжнародних угод, які б РФ не порушила - міністр оборони Литви

Раймундас Каробліс заявив, що ситуація, "коли одна сторона порушує договір, а інша - його дотримується, не може тривати".

Міністр оборони Литви Раймундас Каробліс заявив, що залишилося мало угод, які б Росія не порушила. Про це повідомляє портал Delfi.

 

"Мабуть, залишилося дуже мало міжнародних угод, які б ця країна не порушила. Тому позиція НАТО єдина - ситуація, коли один порушує договір, а інший - його дотримується, не може тривати", - зауважив він.

 

Зокрема, глава оборонного відомства зауважив, що в Москви ще є можливість виправити ситуацію, повернувшись до "повного дотримання умов договору, що може бути перевірено, однак саме порушення договору вже загроза".

 

Крім того, Каробліс наголосив, що міністри Альянсу одноголосно домовилися про те, "що, зрештою, треба сказати правду, потрібно ще раз підняти це питання – якщо Росія не дотримується, то договір розривається". За його словами РФ має шість місяців на виправлення порушень.

 

"Ситуація свідчить, що Росія кілька років порушувала, і повинна бути виражена політична воля, що Росії дається період в шість місяців і все ж за цей час на Росію слід створити вплив з метою повного дотримання договору при одночасній підготовці до гіршого сценарію розірвання договору", – підкреслив Каробліс.

 

Нагадаємо, 2 лютого Держдеп США офіційно повідомив Кремль про призупинення зобов'язань за ДРСМД та початок процедури виходу з нього.

 

Як повідомлялося, 4 грудня 2018 року державний секретар США Майк Помпео повідомив, що Вашингтон протягом 60 днів перестане дотримуватися положень Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (INF), якщо Росія не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань. Своєю чергою, країни НАТО заявили, що Росія порушує відповідний договір.

 

Нагадаємо, Трамп заявив, що США виходять з договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з РФ.

 

4 жовтня 2018 року колишній голова Пентагону Джеймc Меттіс заявив, що розгортання Росією ядерних ракет з порушенням Договору INF є "неприйнятним", і якщо Москва не повернеться до виконання своїх зобов'язань, Вашингтон повинен буде вживати заходів.

 

 Також США передали Росії список питань щодо виконання Договору INF, зробивши це за кілька днів до оголошення про намір вийти з нього.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги