НОВИНИ

Конгрес США не включив в новий проект бюджету вимогу Трампа про стіну з Мексикою

Законопроект включає кілька заходів для того, щоб зробити імміграційну систему США більш гуманною.

Конгрес Сполучених Штатів Америки допрацював законопроект про бюджет, який не передбачає виконання вимоги американського президента Дональда Трампа про виділення $ 5,7 мільярда на будівництво стіни на кордоні з Мексикою, однак може дозволити уникнути "шатдауну". Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Зазначається, що напередодні конгресмени внесли заключні правки в текст законопроекту про фінансування міністерства внутрішньої безпеки (DHS), а також низки інших федеральних відомств до 30 вересня, кінця поточного фінансового року. 

 

"Ця угода передбачає відмову від виділення необхідних президентом Трампом коштів на будівництво стіни і включає кілька ключових заходів для того, щоб зробити нашу імміграційну систему більш гуманною", - зауважив глава комітету Палати представників з асигнувань, демократ Ніта Лоуі.

 

За словами помічників в Конгресі, підсумкова версія законопроекту дозволить адміністрації Трампа отримати додаткові $1,37 мільярда на будівництво нових фізичних бар'єрів на південно-західному кордоні, що значно менше, ніж вимагає глава Білого дому.

 

Нагадаємо, 26 січня Трамп підписав законопроект при тимчасове припинення шатдауну на 3 тижні - до 15 лютого.

 

Як повідомлялося, 5 січня лідери демократів, які мають більшість у Палаті представників, та урядовці адміністрації США не змогли домовитися про відновлення роботи уряду США у повному обсязі.

 

3 січня Палата представників Конгресу США схвалила законопроекти щодо фінансування низки американських державних органів федерального рівня, чия робота була частково призупинена.

 

Нагадаємо, 21 грудня 2018 року Конгрес США не зміг досягнути згоди щодо окремих пунктів держбюджету та відвернути  "шатдаун". З 22 грудня велика кількість держустанов закрита, а їхні працівники відправлені у відпустку за власний рахунок.

 

23 листопада 2018 року Білий дім дав дозвіл американським військам використовувати летальну зброю для захисту патрулів на кордоні з Мексикою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.