НОВИНИ

Глава партії Меркель стала на захист прихильників "Північного потоку-2"

Водночас Аннегрет Крамп-Карренбауер зазначила, що це не той проект, який вона "підтримує всім серцем".

У Німеччині голова Християнсько-демократичного Союзу (ХДС) Аннегрет Крамп-Карренбауер підтримала прихильників проекту "Північний потік-2". Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

"Північний потік - 2" для мене, як і для інших, звичайно, не той проект, що я підтримую всім серцем. Однак основоположні рішення вже прийнято, проект не можна повернути назад", - зауважила вона.

 

За її словами, варто визнати, що проект "Північний потік - 2", який був ініційований ще при іншому уряді ФРН, вже не зупинити.

 

Водночас Крамп-Карренбауер відзначила, що Берлін підтримував економічні відносини з Москвою навіть у піковий період холодної війни, і вони були стабільними.

 

"Питання про те, чи не робить Німеччина себе занадто залежною від російського газу, виправдане. Зараз ми будуємо і СПГ-термінали - можливо, для американського скрапленого газу. Таким чином, я думаю, що небезпека такої залежності не дуже велика", - підкреслила вона.

 

Крім того, глава ХДС розкритикувала погрози з боку США про введення санкцій через будівництво газопроводу:

 

"Погрози санкціями - не найкращий спосіб спілкування між друзями та партнерами. США переслідують власні економічні інтереси, що цілком законно. Але Вашингтону слід почути відповідь Німеччини: ми займаємося диверсифікацією, у нас є і інші джерела поставок ", - наголосила вона.

 

Раніше представники Європарламенту, Ради ЄС та Єврокомісії погодили проект поправок до газової директиви ЄС щодо проекту "Північний потік-2". 

 

Нагадаємо, 8 лютого видання Sueddeutsche Zeitung повідомило, що  Франція і Німеччина досягли компромісу щодо газової директиви ЄС. Зокрема, однією з пропозицій стало те, що відповідальність за газопроводи з третіми країнами, наприклад з Росією, лежить на країні, де газопровід вперше зустрічається з європейською мережею. Тобто було домовлено про те, що всі рішення щодо "Північного потоку-2" прийматиме ФРН.

 

Раніше глава МЗС Німеччини Гайко Маас заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" з Росії до Німеччини вже не зупинять навіть санкції США.

 

Натомість у Франції заявили про підтримку зміни законодавства ЄС, яка ускладнить будівництво російського газопроводу "Північний потік-2". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.