НОВИНИ

"Війна в Україні відкрила нам очі". Помпео повідомив, де РФ може відкрити другий фронт

Держсекретар США оголосив, що у Росії є великі плани домінувати в Європи.

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео заявив, що Росія прагне домінувати в Європі і на світовій арені. Про це повідомляє польське видання Gazeta Pravna.

 

 

"Сьогодні ми повинні піклуватися про збільшення оборонних можливостей НАТО з огляду на можливу російську агресію. Війна на європейській землі і те, що відбувається в Україні відкрили нам очі на те, що росіяни можуть спробувати запустити другий фронт саме тут", - наголосив він.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час візиту в Бемово Піскє, де Помпео зустрівся з військовими батальйонної групи НАТО.

 

Зокрема, він відзначив, що історія Польщі нагадує, що "засоби стримування повинні бути на першому місці нашого стратегічного мислення".

 

"У Росії є великі плани домінувати в Європи і збільшити своє домінування на світовій арені, а ми – і США, і західні демократії – повинні зробити все можливе, щоб зупинити такі атаки, як, наприклад, вторгнення в Україну, анексія Криму чи неспровокована нічим атака росіян на українські кораблі у Чорному морі", - зауважив держсек.

 

За його словами, спроби дестабілізації з боку Росії повинні зустрічати рішучий спротив.

 

"Одним з наших кроків є присутність на східному фланзі НАТО. Це один із принципів НАТО, що атака на одну державу є атакою на весь Альянс", - наголосив Помпео.

 

Раніше Помпео розкритикував будівництво газопроводу "Північний потік-2". За його словами, Вашингтон зробить усе "для того щоб безпека Європи в прийнятті рішень по енергетиці стояла на першому місці". Помпео зауважив, що "Північний потік-2" "переправляє гроші в Росію" і зрештою "завдає болю Європі". 

 

Нагадаємо, 12 лютого  Помпео заявив, що США будуть боротися з Росією за відновлення свого впливу на східному фланзі НАТО, особливо у таких країнах, як Угорщина.