НОВИНИ

Кримські чиновники "горять" на розподілі землі

Кожна гучна кримінальна справа на півострові так чи інакше пов'язана з землевідведенням

Так, сьогодні стало відомо, що екс-депутат Сімферопольської міськради Йосип Файнгольд (партія «Союз») опинився за гратами. Прокуратура АРК нібито порушила кримінальну справу проти Йосипа Файнгольда за фактом порушень у роботі земельної комісії Сімферопольської міськради, в якій перебував екс-депутат. Однак, офіційно факт затримання не підтверджують.

Прізвище Файнгольд стало відоме після ДТП, у якому син екс-депутата Віталій у вересні 2008 року на своєму «Бентлі» на смерть збив мотоциклістку Ганну Мішуткіну. Суд засудив Віталія до трьох років в'язниці, але Апеляційний суд Криму повернув справу на перегляд.

Однак найрезонанснішою на півострові стала справа проти екс-спікера Криму Анатолія Гриценка (Партія регіонів). Зараз він перебуває у СІЗО. 12 травня Апеляційний суд Криму продовжив його утримання до 21 липня. Екс-спікера звинувачують у прийнятті незаконних рішень та перевищенні службових повноважень стосовно виділення і вилучення землі.

Нещодавно прокуратура порушила кримінальну справу за фактом захоплення більш як 20 га землі під розміщення сафарі-парку у Білогірському районі Криму.

Директор ялтинського зоопарку «Казка» Олег Зубков, який створює сафарі-парк у Білогірському районі, заявляє, що землю під об’єкт одержав законним шляхом, і не виключає замовний характер порушення справи стосовно нього.

На початку травня прокуратура Криму також порушила кримінальну справу стосовно посадовців НВАО «Масандра», ДП «Тавріда» і Маломаякської сільської ради (Алушта) через незаконне вилучення земельних ділянок.

Нещодавно була порушена справа проти заступника директора Карадагського природного заповідника. Він отримав 5 тисяч гривень хабара за можливість перебування відпочиваючих на території об'єкту природно-заповідного фонду.

Крім того, Керченська транспортна прокуратура порушила кримінальну справу проти інспектора Азово-Чорноморської екологічної інспекції, який вимагав хабар на суму $22 тис за непред'явлення позову до суду про стягнення збитків, завданих внаслідок забруднення моря. Через звинувачення у хабарництві кримінальні справи нещодавно були порушені також проти співробітників Сакського міськвідділу міліції.

За даними кримської прокуратури, у 2010 році було розслідувано понад тисячу кримінальних справ. Найбільше порушень зафіксовано у зв'язку із перевищенням службових обов'язків, порушеннями в бюджетній сфері та фактами одержання хабара.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.