НОВИНИ

У суді повідомили, чому досі не оголосили рішення в справі про відсторонення Супрун

Представник суду також заявив, що в МОЗ можуть звернутись до суду за роз'ясненням.

Окружний адміністративний суд Києва повідомив, що суддя Сергій Каракашьян досі перебуває у нарадчій кімнаті в справі про скасування заходів забезпечення позову в адміністративній справі проти виконувача обов'язків міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун щодо відсутності в неї повноважень міністра через необхідність врахувати всі позиції, він може оголосити рішення вже в середу, 13 лютого. Про це заявив суддя спікер Богдан Санін на брифінгу по справі Супрун.

 

"Щодо довгого перебування судді в нарадчій кімнаті. Це залежить від багатьох моментів. Суддя має врахувати всі позиції. Ми не знаємо той обсяг документів, який готує суддя Каракашьян. Ми сподіваємось, що сьогодні суддя вийде і оголосить рішення. Але це не є гарантія, що сьогодні це станеться", – заявив він.

 

За його словами, у МОЗ можуть звернутись до суду за роз’ясненням.

 

"Суд чітко вже зазначив обсяг повноважень, які вона має і які вона не має. Весь інший обсяг повноважень, які були їй делеговані як першому заступнику міністр – зберігається. І апеляційна скарга щодо роз’яснення ухвали суду також не надходила", – додали в суді.

 

Як повідомлялося, 5 лютого Міністерство юстиції України подало клопотання про скасування заходів забезпечення позову в справі щодо виконання обов'язків міністра охорони здоров’я Уляною Супрун.

 

Нагадаємо, 5 лютого стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва заборонив Уляні Супрун вчиняти дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра охорони здоров'я.

 

У суді повідомили, що заборонили Супрун виконувати обов'язки глави МОЗ через нібито наявністю ознак протиправності в тимчасовому виконанні повноважень глави МОЗ у строк, що перевищує один місяць з моменту наділення особи відповідними повноваженнями (27 липня 2016 року). У суді підкреслили, що поза межами зазначеного терміну Супрун може виконувати виключно ті повноваження глави відомства, які були їй надані міністром охорони здоров’я.

 

Водночас президент України Петро Порошенко 5 грудня наголосив, що в.о. міністра охорони здоров'я відсторонена Уляна Супрун є громадянкою України і нагадує, що громадянство їй було надано згідно з його указом.

 

Міністр юстиції України Павло Петренко запевнив, що рішення адмінсуду щодо усунення від посади Супрун буде терміново оскаржене.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.