НОВИНИ

Дзвінка від Путіна достатньо, щоб СММ ОБСЄ отримала доступ на Донбас – постперд Німеччини в ООН

Крістоф Хойзген заявив, що Берлін готовий підтримати розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі.

Постійний представник Німеччини при ООН Крістоф Хойзген під час засідання Радбезу ООН щодо України заявив, що достатньо лише одного дзвінка президента Росії Владіміра Путіна, щоб Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ отримала безперешкодний доступ на окупованому Донбасі. 

 

За його словами, Берлін готовий підтримати розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі.

 

"Ми також готові підтримати місію ООН, яка обговорювалася. Мандат, запропонований для неї Росією, що миротворці ООН мають захищати СММ ОБСЄ, – я думаю, що це жарт, оскільки для того, щоб вони мали вільний доступ і пересування, – для цього лише знадобиться один телефонний дзвінок від російського президента", - зауважив він.

 

Зокрема, він відзначив, що перший пункт Комплексу заходів говорить про "негайне і всеосяжне припинення вогню з 15 лютого 2015 року".

 

"Режим припинення вогню ніколи не відбувся, тому що російські військові були насправді праві: вони не були спроможними взяти Дебальцеве до того часу, який був вказаний в договорі, і їм знадобилося декілька днів. Тому замість того, аби був режим припинення вогню, російські військові продовжували, поки вони врешті решт не окупували Дебальцеве", - наголосив Хойзген.

 

Нагадаємо, Хойзген заявив, що російський міф про "внутрішній український конфлікт" не відповідає дійсності, адже Крим і Донбас захопили та окупують російські солдати. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.