НОВИНИ

Чотири країни приєдналися до санкцій ЄС проти організаторів "виборів" в ОРДЛО

Мова йде про Чорногорію, Албанію, Норвегію та Україну.

Чорногорія, Албанія, Норвегія та Україна приєдналися до рішення Ради Європейського Союзу щодо запровадження санкцій проти дев'яити осіб, відповідальних за організацію так званих "виборів" на окупованих територіях Донецької і Луганської областей. Про це йдеться у декларації високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Федеріки Могеріні.

 

"Країни-кандидати на вступ до ЄС Чорногорія та Албанія, член Європейської економічної зони Норвегія, а також Україна приєдналися до цього рішення", - йдеться у декларації.

 

Зазначається, що країни взяли на себе зобов’язання привести внутрішню політику у відповідність до цього рішення Ради ЄС.

 

"ЄС бере до уваги це зобов’язання і вітає його", - додається у декларації.

 

Нагадаємо, 10 грудня 2018 року  міністри закордонних справ ЄС ввели санкції проти дев'яти осіб, яких вважають відповідальними за організацію псевдовиборів в окупованих районах Донецької та Луганської областей, а саме – схвалили заборону на отримання віз та заморозили активи. Дане рішення вже прокоментував міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

 

Пізніше в понеділок ЄС оприлюднив список з дев’яти осіб, проти яких введені санкції.

 

Як повідомлялося, 12 листопада 2018 року постійна рада ОБСЄ засудила проведення незаконних "виборів" в окупованих районах Донецької та Луганської областях. 14 листопада Комітет міністрів Ради Європи обговорив так звані "вибори" на окупованому Донбасі та заявив про невизнання цього порушення Мінських угод.

 

ЄС закликав Росію припинити фінансувати та надавати військову допомогу незаконним збройним формуванням в окупованих районах Донбасу. Постійна рада ОБСЄ 12 листопада засудила проведення незаконних "виборів" в окупованих районах Донецької та Луганської областях.

 

11 листопада 2018 року в окупованих районах Донецької та Луганської областей пройшли так звані "позачергові вибори" глав терористичних організацій "Донецька народна республіка" та "Луганська народна республіка". Вони відбулися всупереч українському законодавству, Мінським угодам та міжнародному праву. Однак, попри протест України та світу, окупанти визнали псевдовибори "такими, що відбулися" та оголосили результати –  у ОРДО "переміг" Денис Пушилін (60,85%), натомість в ОРЛО – Леонід Пасічник (68,3%).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.