НОВИНИ

Російські військові були напряму залучені до окупації Криму і Донбасу - постпред Німеччини в ООН

Крістоф Хойзген наголосив на утриманні українських моряків у Москві, що є порушенням міжнародного права.

Постійний представник Німеччини при ООН Крістоф Хойзген під час засідання Радбезу ООН щодо України заявив, що російський міф про "внутрішній український конфлікт" не відповідає дійсності, адже Крим і Донбас захопили та окупують російські солдати. 

 
 
"Крим досі окупований, Донбас досі окупований. І все це з допомогою міфу про “зелених чоловічків”, або що там хтось брав долю у свої руки. Ні, це були російські солдати", - зауважив він.

 

"Слухаючи (постійного представника РФ, - Ред.) Васілія Нєбєнзю, у мене прямо склалося враження, що це Україна напала на Росію, а не Росія на Україну" - сказав з іронією Хойзген.

 

 

"Цього року буде 25-річчя Будапештського меморандуму. У 1994 році, коли в України ще була ядерна зброя, вона відмовилася від неї в обмін на гарантії Росією національного суверенітету і територіальної цілісності. І ми побачили, що сталося потім", - зазначив він.

 

Зокрема, німецький дипломат наголосив на утриманні українських моряків у Москві, що є порушенням міжнародного права.

 

"Наші російські друзі роками кажуть, що, мовляв, в Україні був “переворот”, скидання уряду. Ми всі знаємо, що насправді це було російське вторгнення. Російські військові були напряму залучені до окупації, у тому числі, Донецьку", - додав він.

 

Крім того, Хойзген відзначив, що російське телебачення також зізналося, що російський президент Владмір Путін наказав спецслужбам РФ захопити Крим у 2014 році.

 

"Васілій заявив, що це внутрішній конфлікт. Ми ж знаємо, що це було доручення влади РФ, її військові були залучені як до окупації Криму, так і Донецької та Луганської областей. Це були російські військові. У 2014, в 2015 роках стало все більш очевидно, що там є військовослужбовці РФ", — зазначив дипломат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.