НОВИНИ

Лінкявічюс заявив, що Литва може стати воротами американського газу в Європу

Глава литовського МЗС заявив, що Литва вже імпортувала два вантажі газу зі США.

Литва могла б стати воротами американського скрапленого природного газу (СПГ) в Європу. Про це заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс, передає портал Delfi.

 

За його словами, Литва вже імпортувала два вантажі газу зі США, тому Клайпедський порт може послужити тому, щоб США стали серйозним гравцем на європейському газовому ринку.

 

"Ми можемо бути в певному сенсі воротами, не тільки в своєму регіоні, але і у всій Європі, які відкриють нові дали і можливості для США бути серйозним гравцем у Європі, на газовому ринку, що надзвичайно важливо в підвищенні диверсифікації, підвищення безпеки", - зауважив глава литовського дивідомства.

 

"Експорт сланцевого газу в Європу ще не устоявся, оскільки технологічно ще потрібно вирішити питання американських експортних терміналів, але ми вже прийняли пару таких вантажів в Клайпедському порту, це модель, приклад", – підкреслив він.

 

Водночас Лінкявічюс наголосив, що в цьому партнерстві помітна роль не тільки трьох Балтійських країн, але й Литви. Так, у 2017 році литовська компанія торгівлі газом Lietuvos duju tiekimas імпортувала два вантажі СПГ з США, і за обсягом імпорту американського СПГ посіла третє місце в Європі після Іспанії і Португалії.

 

Нагадаємо, 5 лютого Уповноважений польського уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Пйотр Наімський заявив, що наприкінці 2022 року Польща стане остаточно незалежною від постачань газу з Росії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.