НОВИНИ

Російська агресія підриває свободу на континенті - Помпео

Держсекретар США заявив, що РФ і Китай представляють подвійну загрозу досягненням з часу падіння Берлінської стіни.

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео у вівторок, 12 лютого, прокоментував 30-ту річницю падіння комунізму, закликавши країни Центральної і Східної Європи протистояти впливу Китаю та Росії. Про це повідомляє The Associated Press.

 

Виступаючи в словацькій столиці Братиславі, Помпео зазначив, що Москва і Пекін представляють подвійну загрозу демократичним і вільним ринковим досягненням з часу падіння Берлінської стіни в 1989 році.

 

Зокрема, держсек зауважив, що посткомуністичні країни особливо вразливі перед хижацькими інвестиціями Китаю і РФ та їхнім політичним втручанням. Так, Помпео наголосив, що для боротьби з цими загрозами Вашингтон розширює свою участь в регіоні за допомогою угод про співпрацю в галузі оборони і програм обміну.

 

"Я хочу переконатися, що словацький народ розуміє: Америка в ділі, ми повернулися", - повідомив він під час церемонії біля "Воріт свободи" в Словаччині - меморіалу на березі річки Морави на кордоні Словаччини з Австрії, який вшановує пам’ять 400 осіб, убитих на кордонах колишньої Чехословаччини при спробі втекти за межі залізної завіси між 1945 і 1989 роками.

 

"Ці відносини були побудовані на спільних цінностях, і тепер ми повинні підтримувати їх на тих же умовах, особливо в зв'язку з тим, що російська агресія підриває свободу на цьому континенті, а Китай репресує людей, розширюючи свій вплив за кордоном", - підкреслив він.

 

"Ми повинні знову і знову повертатися до наших цінностей, щоб гарантувати, що вони продовжують жити", - додав Помпео.

 

Наголошується, що Помпео перебуває в Словаччині в рамках турне п'ятьма європейськими країнами, яке почалося в Угорщині і продовжиться у Польщі, Бельгії та Ісландії.

 

Раніше Помпео заявив, що США будуть боротися з Росією за відновлення свого впливу на східному фланзі НАТО, особливо у таких країнах, як Угорщина. 

 

Також Помпео під час переговорів у Будапешті з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сіярто наголосив на важливості підтримки України.  Крім того, Помпео застеріг Будапешт від подальшого зближення з Росією. За його словами, залежність Угорщини від російського газу і тісна співпраця з російським президентом Владіміром Путіним становлять ризик для безпеки.

 

Нагадаємо, 13 грудня 2018 року США закликали Угорщину припинити спроби блокувати співпрацю України з НАТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.