НОВИНИ

У СБУ повідомили, як Росія спробує вплинути на вибори в Україні

Водночас у спецслужбі заявили, що Україна вже готова до зазначених атак.

Служба безпеки України повідомила, що Росія спробує вплинути на вибори в 2019 році через кібератаки, інформаційні впливи, фейкові новини та атаки на інформаційний простір. Про це заявив начальник Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ Олександр Климчук.

 

"Вище керівництво Росії зробить усе можливе, щоб використати наші вибори, втрутитися в їх процес, повпливати на результати виборів і привести до влади вигідних для Росії політиків і політичні сили", – заявив він.

 

За його словами, "основний уклін російські спецслужби будуть робити на гібридну агресію: на кібератаки, атаки на об’єкти критичної інфраструктури, а також другий вектор – інформаційні впливи, фейкові новини та атаки на інформаційний простір України".

 

"Наявна інформація свідчить, що спецслужби Росії готують потужні кібератаки під час виборів та напередодні виборів. Вони можуть проходити не тільки в електронні системи безпосередньо Центральної виборчої комісії, а можуть атакувати будь-які об’єкти критичної інфраструктури, такі як транспорт, зв’язок, фінанси і енергетика", – наголосив Климчук.

 

Водночас він підкреслив, що все це може негативно вплинути на результат виборів. Однак у СБУ додали, що Україна вже готова до зазначених атак.

 

"За 2018 рік було заблоковано близько 400 кібератак. Деякі з них за своїми наслідками могли бути не менші, ніж вірус Petya A, – зокрема й атака на енергетику, вірус Grey Energy, який був послідовником Black Energy, цього року ми заблокували", – проінформував Климчук.

 

Крім того, він розповів, що в ЦВК створюється спеціальна робоча група за участю СБУ та Служби спеціального зв’язку, яка проведе детальний технічний аналіз і аудит систем Центрвиборчкому, та запустить їх в експлуатацію. Климчук зазначив, що Державний реєстр виборців захищено, він не підключений у прямому сенсі до інтернету – і до нього не можна втрутитися ззовні, а з технічними працівниками ЦВК проведуть "кібернавчання".

 

"За останній рік було заблоковано близько 2 тисяч фейкових акаунтів, було подано для санкцій близько 200 інтернет сайтів, які пропагували російську ідеологію. Цього року подано ще 100 сайтів, найближчим часом указом президента буде введено в дію рішення РНБО – і ці сайти буде також заблоковано", – повідомив представник СБУ.

 

"Крім того, ми останнім часом фіксуємо цілі групи, мережі інтернетагітаторів, які співпрацюють із російськими кураторами, отримують від них грошові винагороди, отримують завдання на дискредитацію виборів і розпалювання ворожнечі та радикальних настроїв", – додав він.

 

Нагадаємо, 15 січня 2018 року президент України Петро Порошенко повідомив, що Росія вже напрацювала величезний арсенал засобів втручання у вибори. 

 

Порошенко повідомив, що оприлюднить факти втручання Росії в вибори 2019 рок на Мюнхенській конференції з безпеки. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.