НОВИНИ

Організаторів "кримської весни" до п'ятиріччя анексії нагородять медалями вартістю 400 тис. рублів

Московський завод "Гознак" повинен виготовити 500 медалей до 15 березня.

Підконтрольний Російській Федерації "парламент" Криму замовив виготовлення 500 медалей вартістю 407 тисяч рублів до п'ятої річниці анексії півострова. Про це у вівторок, 12 лютого, повідомив так званий "заступник спікера парламенту" Криму Юхим Фікс, передає "Крим Реалії" з посиланням на місцеві ЗМІ.

 

За його словами, до 15 березня ювілейні медалі повинен виготовити московський завод "Гознак", який і раніше виготовляв медалі до "річниці кримської весни".

 

Фікс зазначив, що нагороджувати медалями будуть в тому числі "гостей" із сусідньої Росії і "тих, хто брав участь в організації проведення "кримського референдуму"".

 

Повідомляється, що медалі будуть виготовлені з мідно-цинкового сплаву. Також до них будуть видаватися посвідчення, що підтверджують факт нагородження. На лицьовій стороні медалі у верхній частині розташовано напис "Крим з Росією". У центрі розміщене зображення чоловіка і жінки із прапорами на тлі парламенту Криму, в нижній частині - розходяться лаврові гілки. На зворотному боці буде напис "У відзначення п'ятої річниці", зображення грифона в центрі, під ним напис "Возз'єднання Криму з Росією 2014-2019".

 

Після захоплення українського Криму в Росії почали нагороджувати військових, політиків і представників "кримської самооборони" медаллю "За повернення Криму", де зазначено, що операція проводилася з 20 лютого 2014 року до 18 березня 2014 року.

 

На території Криму і Севастополя 16 березня 2014 року відбувся невизнаний світом "референдум" про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на "референдумі".

 

Президент Росії Владімір Путін 18 березня оголосив про "приєднання" Криму до Росії.

 

Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова і називає це "відновленням історичної справедливості". Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

 

Як повідомляли, міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm знайшла у відкритих джерелах інформацію про участь у захопленні Криму військовиків 7057-ї авіабази морської авіації Чорноморського флоту ЗС РФ і докази, які підтверджують, що весь її особовий склад  був нагороджений медалями «За повернення (окупацію) Криму».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.